Listopad v Thajsku

Listopadem začíná v Thajsku “chladná” sezóna. Samozřejmě najdete lehké rozdíly mezi naší evropskou chladnou sezonou, kdy máme námrazu na oknech a vyhlížíme první sníh, a chladnou sezonou v Thajsku, kde je stále kolem 30° C…

Nicméně v severním Thajsku se teploty v listopadu opravu o něco sníží, v horách  až ke 14°C. V národních parcích Phu Ruea a Phu Suan Sai se po ránu v horách dokonce tvoří námraza.

A právě toto chladné období je ideální pro ty, kteří rádi zdolávají kopce. Malebnou scenérii vrcholků kopců mezi mlhou, s povíváním příjemného vánku ukrývá  třeba národní park Huai Nam Dang v provincii Chiang Mai.

  • Huai Nam Dang NP

Pokud by vám byla zima, můžete se prohřát v místních horkých pramenech.  Místní lidé sem rádi jezdí kempovat a nocují ve stanech. Brzo po ránu  pak mohou nerušeně pozorovat zrod nového dne v paprscích vycházejícího slunce. Přes den se můžete vydat k některému z mnoha pozoruhodných vodopádů.

  • Sunflower fields

V Thajsku touto dobou kvetou impozantní mexické slunečnice. Záplavu žlutých květů zažijete na slunečnicovém poli Tung Bua Tong Field, v Doi Mae Ucho v provincii Mae Hong Son. Kromě krásných fotografií si zde můžete zkusit jeden z mnoha workshopů pro návštěvníky a zakoupit zajímavé místní produkty.

  • Than Bok Khorani NP

Pokud vás nelákají hory, ale těšíte se k moři, vydejte se na jih Thajska, kde v Andamanském moři již končí monzunové období a turistická letoviska pomalu ožívají a chystají se na hlavní sezonu. Nejznámější provincií, kam míří Thajci i turisté, je určitě Krabi.

Pro své krásné moře, čistou vodu a bohatou přírodu se této provincii přezdívá “Královna Andamanu”. Je také ideálním výchozím místem pro cesty na okolní ostrovy, jako je Koh Rok, Koh Phi Phi, Koh Kai, Koh Pho Da, Koh Lanta a další.

  • Koh Lipe

Dalším krásným místem jižního Thajska je možná trochu neznámá provincie Satun.

Je to malá provincie, ale s mimořádnou přírodou a mořem, kde se nachází množství krásných ostrovů. Nádherné místo je národní park Mu Koh Phetra, Koh Taturato, Koh Adang, Koh Lipe a další.

  • Loi Krathong

V listopadu se v Thajsku také slaví svátek Loi Krathong – svátek světel. Lidé se během něj schází u vodních toků, aby vzdali hold vodnímu božstvu. Pouštějí po vodě malé ozdobené košíčky se zapálenými svíčkami a světélka ve tmě ozáří všechny možné vodní plochy. Je to úžasná podívaná. Loi Krathong se slaví po celém Thajsku. Jedním z nejpůsobivějších míst pro jeho oslavu je ale historické město Sukhothai

>> Informace o festivalu Loy Krathong 2023 zde  <<<

Naplánujte si tedy vaší cestu třeba rovnou na listopad.

Přejeme vám krásné zážitky 🙂