Cyklistika v Thajsku

Thajsko je díky svojí rozmanitosti fantastickou destinací pro cyklisty, ať už se jedná o klikaté silnice lemující  pobřeží, nebo úzké kopcovité stezky, které lákají stále větší  počet nejlepších světově známých cyklistů…

Thajsko je  plné míst, která k jízdě na kole přímo vybízejí. Je to zase jiný zážitek, poznat místní kulturu a lidi během jízdy na kole.

Sukhothai

Chedi Ched Thaeo Temple, Sukhothai-Thajsko

Sukhothai je mezi cyklisty jedním z nejpopulárnějších míst v Thajsku. Zříceniny starobylého hlavního města jsou rozesety po celé krajině a existuje spousta klidných a téměř opuštěných cest, které vám umožní prozkoumat krajinu svým vlastním tempem. I v samotném starém centru města je možné se projet na kole a občerstvit v některé z mnoha restaurací nebo kaváren. Tento výlet je vhodný i pro začínající nebo jen rekreační cyklisty, cesty jsou po rovině a v parku jsou příjemně zastíněné stromy.

Oblast je prošpikována buddhistickými chrámy, které znázorňují mnoho staletí thajské historie. Dnes jsou tato místa zařazeny na seznamu světového dědictví UNESCO. Na kole můžete jet do okolních měst, nebo se sbalit a navštívit místa v exotických čtvrtích, jako je Si Satchanalai nebo Ban Na.

Národní park Khao Sam Roi Yot, Prachuap Khiri Khan

Národní park Khao Sam Roi Yot, Prachuap Khiri Khan

Národní park Khao Sam Roi Yot je také velmi populárním místem pro cyklistiku. Park je velmi rozmanitý, od zalesněných kopců až po nízké pobřežní pláně. Vzdálený je od Bangkoku, co by kamenem dohodil.

Oblast se rozkládá na velkém území a nabízí tak spoustu cyklotras, které můžete na kole prozkoumat. Tím se Khao Sam Roi Yot řadí k nejoblíbenějším parkům v Thajsku. Krásné lesy a pláže parku tvoří dohromady skvělou kombinaci rozmanitosti. Oblast je také plná divoké zvěře, takže můžete během jízdy na kole zpozorovat himálajské rorýse, Indické slavíky a další tvory.

Chiang Mai

Inthanon National Park, Chiangmai

Cyklistika v provincii Chiang Mai v poslední době roste na popularitě. Horská cyklistika nabízí možnost vyjet na vrchol Doi Inthanon, nejvyšší horu Thajska. V nedávné době proběhl na těchto hřebenech závod 2 200 cyklistů. V této kopcovité oblasti plné přírodní krásy snadno pochopíte důvody, proč je tak hojně navštěvována nejlepšími thajskými závodními týmy. Na kole můžete také projet čtyřmi branami starého města Chiang Mai a při jízdě se kochat pohledem na mnoho buddhistických chrámů.

Lumpini Park v Bangkoku

Lumpini Park, Bangkok

Další místo vhodné pro jízdu na kole je park Lumpini, který se nachází v širším centru Bangkoku, místními je často nazývaný jako Central Park. Parku dominuje úchvatné umělé jezero a nepřeberné množství buddhistických chrámů. Stezky jsou populární kromě cyklistů i mezi běžci.

Díky cyklostezkám je tedy možné park prozkoumat na kole a zároveň zpozorovat divokou zvěř v srdci hlavního města.

Khao Lak, Phang Nga

Sarasin Bridge, Phang Nga

Vesnice v provincii Khao Lak se nacházejí na západním tropickém pobřeží Thajska, které oplývá spoustou krásných přírodních prvků. Tento nádherný úsek země je místem tropických pláží, lesů a hor, přes které vede mnoho cyklistických cest a umožňují tak navštívit mnoho míst v krátkém čase. K odpočinku po jízdě vám mohou posloužit písečné pláže, které omývá tyrkysové moře. Na kole se můžete vydat také k vodopádu Ton Prai a zchladit se v načechrané vodě. Pro milovníky divoké zvěře doporučujeme zamířit na Thai Mueang, kde je mnoho plážových restaurací a zátoky plné divokých želv. Pokud přejedete na kole přes most Sarasin, dostanete se na severní cíp ostrova Phuket.

Bang Krachao, Samut Prakan

Bang Krachao, Samut Prakan

Bang Krachao je oblast s umělým ostrovem jižně od Bangkoku, též známým jako Zelené plíce hlavního města. Není jen místem, které můžete v rychlosti navštívit, je také skvělým místem, kam lze uniknout z ruchu velkoměsta a poznat pomalejší a klidnější životní styl. Ostrov obklopuje řeka, která osvěží vzduch v teplém a slunečném počasí a díky množství zeleně zde máte pocit, jako kdybyste se nacházeli v opravdové džungli. Ideální místo v přírodě, kde můžete strávit několik dní plných zábavy.