Kanchanaburi a Suphan Buri- zpomalte a uvidíte víc!

Kanchanaburi je nádherná provincie v centrálním Thajsku, většinou je známá jen díky mostu na řece Kwai. Ale k vidění je toho tady mnohem víc. Zároveň je poměrně snadno dostupná z Bangkoku.

Příroda, bohatá historie, dobrodružné zážitky i živá kultura – to je Kanchanaburi.

Jednou z velmi oblíbených aktivit je projížďka po řece na bambusových raftech (Wet Bamboo Rafting). Představte si sami sebe na bambusovém voru, který jemně klouže po řece, tažený člunem v klidném tempu. Ponořte si nohy do studené vody a ponořte se do přírodních krás na obou březích.

Úplně ideální je zkombinovat tuto cestu s ubytováním v některém z rezortů, ležících přímo na řece nebo  v její bezprostřední blízkosti.  Škála ubytování je široká. Od rezortu, který nemá zavedenou elektřinu a dává tak možnost opravdu se odpojit od civilizace, po luxusní teakové chatky s klimatizací a velkou terasou, kde se můžete v lehátku začíst do oblíbené knihy a jen zlehka vnímat  řeku líně tekoucí  kolem.

Kromě klidné relaxace u řeky nabízí Kanchanaburi množství přírodních divů, které by návštěvník těchto končin neměl minout. Najdete zde například mnoho vodopádů, mezi nejvýznamnější patří okouzlující vodopády Erawan, Huay Mae Kamin a Sai Yok Yai. Provincie se také může pochlubit známými historickými památkami, jako je ikonický most přes řeku Kwai a historická železnice smrti s muzeem.

Pro milovníky architektury nabízí Kanchanaburi jedinečné zážitky na místech, jako je Wat Tham Sua (“Tygří chrám” v thajsko-čínském stylu). Pro poznání života místních lidí doporučujeme pulzující komunitu ve vesnici Mon v Sangkhla Buri (najdete tam nejdelší dřevěný most v Thajsku), Mon Sai Yok komunitu a okouzlující vesnici E-Tong u hranic s Barmou. Ta byla původně hornickým městem a do dnes si zachovala svou jedinečnost. Kajaky na řece, návštěva  sloního kempu, thajské masáže, koupel v řece, výlety do džungle, opravdu široká škála možností tu čeká na každého z vás.

Pokud budete mít pocit, že čisté štěstí je něco, čeho se vám úplně nedostává (a přiznejme si to, vždy je prostor pro více), zvažte návštěvu Suphan Buri. To je takový skrytý klenot, který si nesmíte nechat ujít, zvláště pokud jste nadšenci do kempování a stanování. A jsme si jisti, že pohled na jezero Lam Taphoen, zasazené v kopcovitém pásmu mezi  Dan Chang v Suphan Buri a Bo Phloi v Kanchanaburi vám pocit štěstí určitě do žil vlije. Když vstanete brzy, budete svědky mlžných ran na pozadí krásných hor. Vychutnejte si šálek kouřící kávy a nechte se hýčkat okolním klidem.

Další neodolatelnou destinací pro nadšence kempování je přehrada Hup Khao Wong, která je otevřená turistům od 12. srpna do konce února. Zde budete blaženě odpojeni od vnějšího světa, bez rušivých telefonních signálů a každodenního shonu, což vám umožní se z celého srdce propojit se s přírodou a dobít vaše baterky (ty tělesné). Čistý klid prostředí dozajista omladí vaše tělo i duši. Kromě kochání se panoramaty a odrazy hor ve vodní hladině  si tady můžete užit kanoistiku, jízdu na kajaku nebo pohodovou jízdu na šlapadle.

Zpomalte, soustřeďte se a uvidíte víc 🙂