Letecké společnosti

Do Thajska pohodlně letecky z Evropy

Hlavní vstupní bránou Thajska je Bangkok. Většina návštěvníků přistává na letišti Suvarnabhumi, kam létají denní spoje významných světových aerolinek z Evropy, Asie, Severní Ameriky a Austrálie. Mezinárodní lety, zejména ze Singapuru, Malajsie a Hongkongu, pak přistávají na mezinárodních letištích v Phuketu a Hat Yai na jinu a v Chiang Mai na severu země Luang Prabang v Laosu je možnost využít lodní přepravu po Mekongu a doplout tak až do Thajska.


Z České republiky se bohužel zatím přímým letem do Thajska nedostanete. V případě odletu z Pražského letiště Václava Havla vás tak čeká minimálně jeden přestup. Letecké spojení poskytuje široká škála leteckých společností.
Přímé lety můžete využít například z Vídně. Délka přímého letu se pohybuje mezi 10 a 11 hodinami
Pokud vás následně čeká přestup v Bangkoku, dávejte pozor při rezervaci letenek na změnu letiště. Naprostá většina dálkových letů přiletí na letiště Suvarnabhumi. Některé vnitrostátní lety ale létají z letiště Don Mueang, na které musíte přejet.


Bangkok je také výhodným a významným dopravním uzlem pro spojení s okolními zeměmi (Kambodža, Laos, Barma).
Ze všech sousedních států je možné se do Thajska dostat i po zemi autobusem, vlakem i autem. Z Luang Prabang v Laosu je možnost využít lodní přepravu po Mekongu a doplout tak až do Thajska.

Mapa thajských mezinárodních letišť

 1. 1
  Suvarnabhumi Airport – BKK
 2. 2
  Don Mueang International Airport – DMK
 3. 3
  U-Tapao Rayong-Pattaya International Airport - UTP
 4. 4
  Chiang Mai International Airport – CNX
 5. 5
  Mae Fah Luang – Chiang Rai International Airport - CEI
 6. 6
  Phuket International Airport – HKT
 7. 7
  Hatyai International Airport – HDY
 8. 8
  Krabi International Airport - KBV