Nejlepší místa v Thajsku pro digitální nomády – část  I: Chiang Mai

Existuje nespočet důvodů, proč se lidé z celého světa chtějí přestěhovat do Thajska. Cenově dostupný životní styl, teplé podnebí, nádherné pláže, skvělé jídlo, moderní města a milí lidé. A pro digitální nomády je tato země rájem produktivity; rychlost internetu je přímo blesková.

Ale kde jsou ta nejlepší města pro digitální nomády v Thajsku? Je jich na výběr mnoho, nicméně dvě města na severu Thajska patří k těm nejlépe oceňovaným..

Chiang Mai – oblíbené centrum digitálních nomádů 

Chiang Mai-Wat Phrathat Doi Suthep

Chiang Mai funguje jako oblíbené místo digitálních nomádů již několik let. Pro práci na dálku poskytuje opravdu skvělou infrastrukturu. Najdete zde mnoho fantastických coworkingových center i kaváren s velmi dobrým internetovým pokrytím. A až si budete chtít odpočinout od práce, můžete se vydat objevovat některé z mnoha místních chrámů, brouzdat nočním trhem a ochutnávat skvělé místní jídlo. 

Dalším důvodem, proč si vybrat Chiang Mai, je snadná dostupnost díky mezinárodnímu letišti.

Nesmíme zapomenout ani na to, že životní náklady jsou v Chiang Mai v porovnání s dalšími centry digitálních nomádů podstatně nižší. Uspořený rozpočet můžete použít například na různé zážitky a poznávání.

Životní styl v Chiang Mai

Jedna z nejlepších věcí na Chiang Mai je bohaté kulturní bohatství. Prozkoumejte starobylé městské hradební zdi a okolní krásné chrámy, většina má vstup volný nebo jen za malý dobrovolný příspěvek. Některé odpoledne můžete také prostě jen strávit v některém z mnoha městských parků. Baví vás vaření? Zkuste půldenní kuchařský kurz.

Chiang Mai je obklopená krásnými horami a svěží krajinou, což je ideální pro milovníky přírody. Vyrazte na výšlap do hor, navštivte horské kmeny hluboko v horách, obdivujte neuvěřitelný výhled z hory Doi Suthep, kde vás bude ovívat čerstvý vzduch a naladíte se na relaxační vlnu. Nádherný je výlet do národního parku Doi Inthanon, nebo do Sloního přírodního parku.

Město ožívá při západu slunce. To pak můžete strávit hodiny brouzdáním po uličkách vyhlášeného Nočního trhu (Night Bazaar), kde nakoupíte vše možné, nebo posedíte v jednom z mnoha barů s živou muzikou. Samozřejmostí je spousta všudypřítomných stánků se skvělým jídlem. Výborné jídlo nesmíme opomenout. Ať už jste milovníci pikantních kari, nebo sladkého ovoce, budete si zde připadat jako v ráji.

Místa k pobytu nebo návštěvě

Nimmanhaemin  “Nimman” je díky množství kaváren, restaurací a coworkingových center populárním centrem digitálních nomádů.  K tomu je zde velký obchodní dům, kde najdete I kino, obchod s potravinami a skvělou posilovnu.

“Maled”; the coffee house of the Thai Coffee Roasting Champion of 2019

Staré město  pokud hledáte autentický thajský zážitek, tak ho najdete právě zde.  S posvátnými chrámy, pouličními trhy, tradiční architekturou se budete cítit jako byste se ocitli zpět v čase.  Ale nebojte, I zde je stále množství různých kaváren a coworkingových center.

Red Taxi “Songthaew”

Santitham  Tato rozvíjející se čtvrť získává na popularitě díky levným nájmům a přátelské atmosféře. Vše doplňují skvělé restaurace, kavárny a obchodní dům.

Doprava   Chiang Mai je kompaktní město, takže se všude snadno dostanete pěšky, na kole nebo na motorce.  Pokud se na řízení sami necítíte, zkuste místní tuk-tuk nebo sdílené taxi “Songthaew

Internet   Ve většině míst Chiang Mai je dostupný vysokorychlostní internet.

Je jedno, kde z Chiang Mai budete bydlet, vždy si to užijete. S příjemnými místními obyvateli, skvělou kávou, dobrým internetovým připojením, příjemným počasím, aktivní komunitou ostatních digitálních nomádů, chutným jídlem, úžasnou krajinou….Není divu, že Chiang Mai získává mezi digitálními nomády na popularitě 🙂