Speciální místa pro prvotřídní zážitek

Jídlo je často komplexním zážitkem a prostředí hraje velkou roli

I pokud je jídlo sebelepší, tak nepříjemné či nudné prostředí může znehodnotit zážitek ze skvělého na průměrný. Každý chce zažít výbornou kuchyni s neopakovatelným výhledem, díky kterému fotografie a zážitek bude mít jedinečnou atmosféru. Pokud se do Thajska chystáte do restaurace, dovolte nám představit pár tipů na restaurace, které unikátní atmosférou doslova oplývají. Vydejte se s námi do Bangkoku, na thajský venkov či ke klidu řeky Chao Praya. Pojďme na to! 

S výhledem na rozkvetlé lotosové květy

Red Lotus Café

Nedaleko Bangkoku v provincii Nakhom Pathom se nachází útulná kavárno-restaurace s unikátním výhledem na jezero rozkvetlých leknínů.


Restaurace se nachází poblíž místního trhu. Je to malé, útulné místo, kde budete míst s úžasným výhledem na rozkvetlé lekníny. 


Tato kavárna servíruje speciální jídlo "Miang Kham Bua". Je to variace na thajské jídlo Miang Kham, u kterého se používají listy lotosových květů k "zabalení" ingrediencí jako je například zázvor, cibule, arašídy atd. 


Ochutnejte tuto místní specialitu a pokochejte se výhledem na místní jezírko plné krásných lotosových květů.

V srdci Bangkoku a s výhledem na řeku

Eat Sight Story

Eat sight Story Deck je součastí komunity historické části města Ratanakosin. Dříve, než se z toho slavného místa stala restaurace, tak bylo místo používané jako přístav, který lidé denně používali pro cestování na  řece. 


Pokud chcete ochutnat skvělé jídlo, ale hledáte také restauraci s výhledem, tak vám doporučujeme zkusit zavítat do restaurace Eat Sight Story. 

Přístav Tha Rua

V okolí přístavu Tha Rua se nachází mnoho podniků, které stojí za návštěvu. Původně byl přístav vybudován pro obchodování s Čínou. Čínské obchodní lodě sem přivážely počátkem 20. století čínskou keramiku a další zboží.


Následně tento přístav sloužil pro klasické obchodování a dopravu z Bangkoku do zbytku země. Firma, která v tomto přístavu obchodovala měla nezaměnitelné "červené" lodě, jež cestovaly do dalších míst v Thajsku a rozvážely zboží. 


Dnes v okolí tohoto místa můžete navštívit krásné restaurace a kavárny s perfektním výhledem na řeku.

Soi Ta Rua Dang a další  restaurace s výhledem na řeku

Soi Ta Rua Dang nebyl pouze vibrující trh, ale také úžasná místní komunita plná energie a živých tradic.


V oblasti této restaurace se nachází stále mnoho památek a tradičních náboženských staveb z dob minulých. V letech vlády krále Ramy V se v této oblasti postavilo mnoho nových staveb, ale mnoho z nich je možné vidět i dnes. 


Architektura a design interiéru se snaží návštěvníkům přiblížit pocit z dob minulých a celkový dojem z prostředí je řekněme velmi "lokální". 


Přístav je používaný pro soukromé lodě a byl renovován, aby sloužil dnešním standardům.Kromě Soi Ta Rua Dang můžete zkusit navštívit také restaurace: Buritara Riverfest, The Jam factory, Sala Rattanakosin.


Všechny mají perfektní výhled na řeku!

Výhled na celý Bangkok

Sky View 360°

Uprostřed Bangkoku v hotelu Grand China hotel najdete nádhernou restauraci s kruhovým výhledem na celý Bangkok.


Pokud se chcete během gurmánského zážitku navíc kochat výhledem, tak restaurace Sky View 360° je správnou volbou. Z ptačí perspektivy si budete moci prohlížet meandry řeky Chao Praya, mosty vedoucí přes ní a zahlédnete také oslňující jas starého města a zářících chrámů. Celkový zážitek umocní skvělá kuchyně a různé druhy jídel. Aby byl celý večer tou nejhezčí vzpomínkou na dovolenou v Thajsku, tak vám k jídlu bude hrát místní profesionální klavírista a zpěvák.