Země sportu zaslíbená

Z Thajska se stává destinace pro milovníky sportů

Thajsko leží v tropickém klimatu, kde slunce svítí po celý rok a nabíjí všechny životní energií.


Navíc se tu v krajině střídají hory, nížiny, moře, pláže a jezera. A díky tomu všemu jsou zde skvělé podmínky i atmosféra pro všemožné druhy sportu.


Thajsko poskytuje sportovní zázemí jak pro mezinárodní utkání na vrcholné úrovni, tak pro akce čistě rekreačního charakteru, pro aktivní i pasivní sportovce. Profesionální tréninkové haly, boxerské ringy pro velmi oblíbený thajský box nebo stadiony pro Sepak Takraw, který v Thajsku zažívá stále rostoucí popularitu.

Není divu, že se z této země postupně stává známá a vyhledávaná destinace pro milovníky všech druhů sportu.


Vysoké oblibě se těší různé maratony, které se konají ve všech možných částech země. V Bangkoku, Ratchaburi, Chonburi nebo na Phuketu, kde se běhá vyhlášený červnový maraton – zúčastnit se mohou profesionálové i amatérští běžečtí nadšenci.


Každý maraton v jiné krajině a přírodě, s jedinečnou a neopakovatelnou atmosférou. Pokud do Thajska jedete za sportem, tak určitě zklamáni nebudete.

Muay Thai (Thai Boxing), Bangkok

Thajský box neboli Muay Thai

Celá země nejvášnivěji sleduje thajský box a fotbal.


Muay Thai probíhá v pěti tříminutových kolech s dvouminutovými přestávkami. Zápas rozhodne knockout nebo počet bodů, které přidělují tři porotci.


Thajský box je možné vidět celý týden v arénách Ratchadamnoen a Lumphini. Zápasy obvykle začínají okolo 18.00 úvodními koly, ve kterých se představují mladší boxeři, a hlavní událost přichází na řadu kolem 21. hodiny.


V aréně Lumphini je moderátor, který komentuje zápasy v angličtině. Pro všechny, kdo si chtějí toto jedinečné umění sebeobrany osvojit, existuje mnoho škol thajského boxu.


Informace o arénách, programu zápasů a kurzech thajského boxu vám sdělí Thajská centrály pro cestovní ruch na zákaznické lince 1672.


Pokud máte zájem o více informací o Muay Thai, můžete si stáhnout naši příručku zde.

Golfová hřiště tu navrhují nejlepší světoví designéři

Desítky hřišť na světové úrovni od známých designérů a k tomu skvělé zázemí a služby.


Thajsko je dnes vyhledávanou ‚trendy‘ oblastí golfistů. Tento populární sport zde má výborné zázemí a na golfová hřiště na vysoké světové úrovni narazíte v různých částech země. Ve vnitrozemí je najdete v Kanchanaburi, Isaanu či Bangkoku, v severní oblasti v Chiang Mai a Ching Rai nebo na pobřeží u moře – Pattaya, jižní ostrovy Phuket nebo Koh Samui.


Své golfové výlety můžete spojit s výpravami za poznáním historie země, ale stejně tak dobře se sem můžete vydat si zahrát s přáteli nebo vzít rodinu, která bude odpočívat u moře, zatímco vy se budete věnovat své golfové vášni. Příznivé počasí láká do Thajska na golf v průběhu celého roku – jak ty, kteří si chtějí zahrát, tak ty, kteří by se chtěli podívat na zajímavé golfové turnaje.

Thajsko - destinace jachtařů

Thajsko je často označováno jako “Karibik Asie”.


Nicméně ještě donedávna byla země s jedinečnou mořskou scenérií ne vždy snadno dosažitelná, a tak si ji užíval jen malý počet výletních jachtařů a skupin charterových společností. Tato situace se však mění. Prudký rozvoj vybavenosti přístavů a počtu jachet vhodných k pronájmu znamená, že Thajsko je připraveno expandovat na mezinárodní scénu a stát se nejnovější jachtařskou destinací.


Fantastické pobřeží, ostrovy a pláže Přes 1 600 kilometrů pobřeží podél Andamanského moře a Thajského zálivu, doslova tisíce ostrovů, nespočet pláží s bělostným pískem, křišťálově čistá voda a nádherné korálové útesy, skryté zátoky, mysy a tajuplné hory vypínající se z moře očekávají každého milovníka vody. To vše, v kombinaci s tropickým klimatem, vytváří nejúžasnější vodní svět pro cestování.


Vítejte v Thajsku, zemi, kde námořníci vyprávějí příběhy ze svých cest, na místě, které nebudete chtít nikdy opustit.


Pokud máte zájem o podrobnější informace o jachtingu, tak si můžete stáhnout naši příručku zde

Závody Super GT

Série velkých cen začala v roce 1993, mezinárodní seriál závodů probíhá po celém světě a jednou ze zastávek je teď i okruh Chang v Buriramu. Tento okruh hostí nejen závody Super GT (většinou v říjnu), ale i světový závod silničních motorek a od roku 2015 nově také FIA Světový šampionát (WTCC), kterého se účastní závodníci ze 12 zemí.