Cestování po Krabi vás nikdy nudit nebude

Díky úplnému otevření Thajska pro cestovatele s dokončeným očkováním v rámci režimu vstupu „Test & Go“, platném od 1.11.2021, populární destinace jako Phuket, Samui a Krabi jsou připraveny znovu přivítat cestovatele a poskytnout jim během této zimy možnost dovolené na krásných plážích.

Po tomto znovuotevření bychom Vám rádi doporučili návštěvu jednoho z nejkrásnějších míst, Krabi. Tato provincie se skládá z hor, plání a více než 130 ostrovů, bohatých na mangrovové lesy. Zde naleznete mnoho turistických atrakcí, které jsou okouzlující, ať už mluvíme o plážích s bílým pískem, tyrkysové vodě nebo nádherných korálových útesech. Je zde také velké množství málo navštěvovaných míst, která bychom doporučili k prozkoumání.

Thale Waek (oddělená moře)

Tato atrakce nabízí neobyčejný zážitek chůze po úzkém pruhu bílého písku,kde při odlivu můžete přejít z jednoho ostrůvku na druhý. Moře zde omývá pobřeží tří ostrovů, Koh Mor, Koh Thap a Ostrov Kuřat. Od místních cestovek si na tyto ostrovy můžete koupit jednodenní výlet.

Koh Poda

Tento nádherný ostrov, který je jednou z hlavních atrakcí provincie Krabi, je ze tří stran obklopen plážemi. Přestože tento ostrov není příliš vzdálen od pevniny, voda je zde absolutně čistá. Doporučujeme nejen opalování a koupání, ale i pěší výlet po ostrově.

Ko Phi Phi

Jedná se vlastně o souostroví, které tvoří národní park. Kromě okouzlující scenérie zde najdete výborné resorty a restaurace. Skvělé místo pro šnorchlování a potápění. Phi Phi je snadno dosažitelné z Phuketu.

Railay Bay

Tato zátoka se nachází v oblasti Ao Nang v provincii Krabi. Místní pláž s jemným bílým pískem není jediným lákadlem pro cestovatele, dalším jsou vápencové útesy nad krásně modrým mořem, které lákají lezce z celého světa. Pláž samotná je velmi populární díky čisté vodě a zároveň nabízí spektakulární vyhlídku na západ slunce.

Koh Rok, což jsou vlastně dva malé neobývané ostrovy. Jde o velice klidnou a romantickou lokalitu s mělkou, neuvěřitelně čistou vodou a dlouhými plážemi s jemným pískem. Kolem zdejších bohatých korálových útesů si užijete prvotřídní šnorchlování, tyto útesy jsou známy vysokým výskytem žlutooranžových klaunů očkatých.

Na jihu provincie Krabi doporučujeme návštěvu horkých pramenů. Najdete zde přírodní jezírka s termální vodou. Den zde strávený relaxací a odpočinkem je nezapomenutelný. Teplota vody v jezírkách se pohybuje mezi 35–42 °C. Pro ochlazení doporučujeme koupel v nedaleké řece. Kousek odtud se nachází Emerald Pool, úchvatné smaragdové jezírko uprostřed zeleného pralesa plného zajímavých exotických rostlin. I ve městě Krabi je snadné se zabavit, například je zde jeskynní chrám Tiger Cave Temple nebo množství restaurací a obchodů, kde se dá příjemně trávit čas. Jestliže se rozhodnete navštívit Krabi, nudit se rozhodně nebudete.

Pokud by vás zajímalo dozvědět se víc o populárních destinacích v Thajsku, prosím navštivte webové stránky www.amazingthailand.cz nebo nás kontaktujte emailem na adrese tatprague@tat.or.th.