Nejlepší ostrovy blízko Bangkoku (východní Thajsko)

Když už vám chybí vitamín “M” (moře), ale nechcete z Bangkoku cestovat příliš daleko směrem na jih, může být pro vás vhodnou volbou východ Thajska. Mnozí milovníci ostrovů znají ostrov Koh Larn, který je blízko Pattaye v provincii Chonburi, ale krásných ostrovů se v této oblasti nachází mnohem více. 

Na některých z mnoha “koh” (koh= ostrov) se budete cítit, jako byste byl první cizinec, který sem kdy přišel. Oblasti Rayong a Trat jsou již dlouho velmi oblíbené mezi místními. A každý ostrov je jiný a má odlišný charakter, doporučujeme tedy I výlety po okolních ostrovech, nebo zkombinovat pobyt na více z nich.

Jste tedy připraveni sbalit se a vyrazit? Zde jsou naše typy na ostrovy ve východním Thajsku – na nejlepší ostrovy blízko Bangkoku.

Číst celý článek

Příprava na cestu do Thajska  – co si sbalit a co nepotřebujete

Pokud plánujete cestu do Thajska, možná vám pomůže náš malý rádce k tomu, abyste si ušetřili bolehlav z balení a rozhodování, co vzít s sebou. Vzhledem k tomu, že Thajsko je tropická země, jejíž počasí je horké, velmi horké, nebo horké s deštěm, nemusíte si s sebou brát žádné teplé oblečení. Kromě dobré bundy do deště (během deštivé sezony) a pohodlné obuvi si sbalte jen to, co se v případě nouze v Thajsku těžko shání…

Číst celý článek

Umění duševního klidu

Pociťování nespavosti, neklidu, extrémní únavy, vyčerpání nebo nízké úrovně pohody, to všechno jsou příznaky deprese. Než vás tyto pocity zcela pohltí, měli byste si dát od všeho pauzu a to ne jen tak ledajakou. Pro zdraví a pohodu se doporučuje si vzít delší dovolenou.

Celosvětově oblíbeným lídrem v oblasti zdravotní a wellness turistiky se nyní stává Thajsko…

Číst celý článek

Nezapomenutelná místa v Bangkoku k oslavám příchodu nového roku

Novoroční oslavy v Bangkoku můžete prožit tak poklidně, ale také tak halasně, jak jen je vám libo.  Bangkok nabízí opravdu mnoho způsobů, jak se do vítání nového roku vrhnout. Město je vyhlášené tím, že nabízí skvělou noční zábavu v průběhu celého roku a o Silvestru toho nabízí o to víc. Jak variantu večeře na jedné ze střešních teras luxusních podniků, kde si užijete večer se sklenkou šampaňského ruce a pozorování úžasných ohňostrojů s přáteli, tak možnost návštěvy živého klubu s partou vašich kamarádů či známých.

Pokud nejste příznivci velkých oslav, zastavte se třeba jen v místní restauraci nebo baru. A ať už cestujete s rodinou, přáteli nebo sami, následující skvělá místa mohou být jako stvořená pro vaše odpočítávání minut starého roku…

Číst celý článek

Festival Loi Krathong 2022

Jeden z nejpopulárnějších a vizuálně nejpůsobivějších každoročních festivalů v Thajsku, Loi Krathong, se slaví během úplňku 12. měsíce thajského lunárního kalendáře. Letos se festival koná v úterý 8. listopadu. Během festivalu Loi Krathong, známého také jako “Festival světel” nebo “Festival plovoucích luceren”, je možné vidět místní lidi, jak se večer scházejí u jezer, řek, kanálů …

Číst celý článek

Thajské tradiční úchvatné tance Khon a Gingala

“Khon“– krásný a fascinující tanec s nádhernými maskami Tanec Khon je nezaměnitelný cenný prvek thajské kultury a zároveň nádherné vyobrazení thajského způsobu života. V listopadu 2018 byl dokonce zapsán na seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO – a stal se tak prvním thajským divadelním uměním, které se na seznam připojilo. TAT zorganizovalo mediální kampaň, zaměřenou …

Číst celý článek

Co dělat v Thajsku během deštivých dnů?

I deštivé dny  můžete v Thajsku strávit příjemně. Přesně během těchto dnů se totiž můžete věnovat aktivitám, na které byste nepomysleli během dnů slunečných. Thajsko je samozřejmě atraktivní zejména kvůli svým plážím a slunci. Ale protože se nachází v tropech, musíte občas počítat i s možností přeháněk nebo deště v období dešťů, je tedy lépe se na to připravit předem.

Zde jsou příklady některých aktivit pro deštivé dny…

Číst celý článek

Cesty autem z Chiang Mai

Vydejte se objevovat krásy severního Thajska! Pokud Vás láká nedotčená příroda, historie, umění a rozmanitá kultura, severní Thajsko je pro Vás jako stvořené.

Hlavní město Chiang Mai může být perfektní základnou pro cesty do nádherných míst, které si níže v článku popíšeme. Jedná se zejména o Lampang, Lamphun, Chiang Rai, Pai a Mae Hong Son.

Číst celý článek

Dovolená v Thajsku na 1-3 týdny

Thajsko je díky svojí rozloze neuvěřitelně rozmanitou zemí.  Ať už se rozhodnete vyrazit jen na sedm dní nebo na dva až tři týdny, ve všech případech máte možnost poznat mnoho krásných míst, dozvědět se něco o místní kultuře a užít si chutí úžasného jídla.

Rozhodně doporučujeme vyhradit si na poznávání delší časový úsek. Bez časového presu není potřeba nikam spěchat, nemusíte se honit za letadly a autobusy. V neposlední řadě získáte možnost strávit více času na místech která se vám zalíbí.

Číst celý článek