Thajsko nepoznané – inspirace pro vaše cesty Část II – Východní Thajsko

V dnešním díle se přesuneme z centrálního Thajska  do východní oblasti. Zde vám představíme z neznámých míst hlavně místní jeskynní chrámy a malebný ostrov.

1. Ostrov Ko Sichang

Možná je vám povědomý název provincie Chonburi. A právě zde najdete úžasný malý ostrov Ko Sichang. Byl velmi oblíbený i mezi bývalými thajskými panovníky. Na ostrově najdete kromě krásného čistého moře a pláží s jemným pískem molo, malé muzeum a v neposlední řadě  mnoho vyhlídek, např. v Laem Tham Phang. Podle toho, v jaké časti ostrova se budete zrovna nacházet, si můžete  užít dechberoucí pohled na východ či západ slunce. V souladu s životním prostředím se zde vysazují umělé mořské korály a je otevřená “krabí banka“, kde se odchovávají krabi, kteří jsou pak vraceni do mořského prostředí. 

2. Chrám Wat Maniwong  v Nakhon Nayok

Jeden z nejstarších, bohatě zdobených chrámů v Nakhon Nayoku byste neměli při návštěvě této oblasti minout. Až projdete impozantní venkovní částí, dostanete se do vnitřního chrámu, který je z části v jeskyni. Jeho vybudování inicioval mnich, kterého ve snu unesl had Naka do své podvodní říše, do bohatě zdobeného chrámu. Podle obrazu ve snu se pak mnich snažil vybudovat a vyzdobit  chrámu na zemi.  Otevřeno je každý den od 07:00 do 17:00.

3. Chrám Wat Hong Thong v provincii Chachoengsao

Tento chrám byl postaven přímo na pobřeží moře. Díky mořské erozi ale více než polovina využitelného prostoru uvnitř chrámu zmizela. Dnes z chrámu zbyla jen jedna část, která je přímo v moři. K chrámu byl nově dostavěný skleněný most, ze kterého je krásný pohled na západ slunce nad mořem. Chrám je otevřený každý den od 06:00 do 18:00.

4. Chrám Wat Tham Khao Pratun v provincii Rayo

“Wat Tham Khao Pratun” je jeskynní chrám. Uvnitř komplexu jsou malé jeskyně, plné stalaktitů a stalagmitů. Skutečným zážitkem je pak proplouvání lodí skrz jeskyni (což je možné v období dešťů od července do listopadu). Při projížďce se vám vynoří z temnoty jeskyně v jedné části plavby “Nebeské údolí” , kde budete mít pocit, jako byste prošli jinou dimenzí. Celkově je chrám zasvěcený zejména bájnému tvoru Naka.

5. Jeskyně Khao Shiva (Tham Nam) v provincii Sa Kaeo

Někteří lidé říkají, že je tato jeskyně domovem andělů. Někteří říkají, že je to palác bájného hada Naka. Každopádně je to velmi působivé místo, s vodou tekoucí po celý rok. Vnitřní prostor jeskyně je jako bazén. Při její návštěvě tedy musíte být opatrní, vstup je jen s průvodcem a dostanete záchrannou vestu. Tajemnou atmosféru doplňuje krása stalaktitů a stalagmitů v různých tvarech. A nechybí ani legenda o červeném hadovi Naka Pu Pu, kterého prý vesničané viděli plavat uvnitř jeskyně. Turisté se mohou vydat za dobrodružstvím do podzemního města po celý rok od 10:00 do 16:00.