Březen v Thajsku

březnu začíná v Thajsku pomalu přicházet období horka. Turistů začíná o něco ubývat, takže pokud nemáte rádi velké davy, může toto období být pro vás to pravé. Hotely i letenky mohou být v tuto dobu také o něco lacinější, než v hlavní sezoně.

Laem Sing Beach, Phuket

Počasí v březnu

V březnu bývají dny v Thajsku plné slunečního svitu a vysokých teplot. Občas se mohou vyskytnout dešťové přeháňky, ale obecně jich v tuto dobu nebývá moc. Chraňte se před sluncem a dodržujte hydrataci organismu. Pokud si chcete naplánovat např. prohlídky místních měst (zejména Bangkoku), směřujte tyto aktivity spíše na ráno, dokud nejsou ulice úplně horké.

Bueng Kan

Místo

Min. teploty (°C)

Max. teploty (C)

  Srážky (mm)

Bangkok

24

34

31

Chiang Mai

17

34

15

Ko Samui

26

31

51

Krabi

25

34

36

Pattaya

25

32

52

Phuket

23

33

60

Podle výše uvedené tabulky vidíte, že se počasí v celém Thajsku příliš neliší.  Můžete tedy klidně bez rozdílu cestovat po celém Thajsku. Jak  na Andamanské pobřeží na  Krabi nebo Phuket, či dále na jih do provincie Trang a NP Tarutao, tak můžete jet i na východní pobřeží, např. do Hua Hin, na oblíbené ostrovy Koh Samui, Koh Tao a Koh Phangan. Vynikající  dovolenkové počasí se panuje i na východním pobřeží v oblasti Rayong, Pattaya, Ko Samet či Ko Chang. Pokud byste cestovali na sever, horké a suché počasí může způsobit větší výskyt mlžných oparů a tím pádem ne příliš jasných výhledů zejména v horách.

Co si nenechat ujít v březnu

Váš zážitek z dovolené vám může umocnit zážitek z některého z thajských svátků a festivalů, které se zde v březnu konají.

13.března je Thajský národní den slonů. Sloni vždy hráli zásadní roli v thajské historii a kultuře. K jejich uctění se konají 13.3. různé buddhistické ceremonie ve sloních stanicích, k požehnání slonům i jejich mahutům.

17.březen je pro změnu zasvěcen sportu, a to přímo thajskému národnímu sportu Muay Thai (thajskému boxu). Na různých stadionech a v tělocvičnách se konají po celém Thajsku speciální ceremonie. Největší událost je Wai Khru ceremoniál, který se koná v Ayutthaye. Právě odtud totiž pocházel legendární bojovník Nai Khanom Tom.

Wai Kru, Ayutthaya

Období příchodu sezonních monzunů v kombinaci s teplým a suchým počasím činí březen ideálním měsícem pro tradiční thajskou zábavu, a tou je pouštění draků. V Bangkoku se příznivci této zábavy rádi scházejí na  otevřeném prostoru před Královským palácem. Jinde v zemi se konají různé místní soutěže, přičemž největší organizovanou akcí je Mezinárodní festival draků v Hua Hin a Cha Am. Nebe je plné pestrých draků neuvěřitelných tvarů, barev i velikostí 🙂

Wat Kanlayanamit Woramahawihan, Bangkok