Přečtěte si více informací o TAT

Historie TAT

Thajský úřad pro cestovní ruch byl založen 28. 7. 1959 za doby předsedy vlády maršála Sarita Thanarata.


Oficiální otevření celého úřadu bylo naplánováno na 18. 3. 1960. Později byl celý úřad přejmenován na Tourism Authority of Thailand (TAT) a funguje jako mezinárodní thajská vládní organizace.

TAT jako organizace funguje již 60 let a naším cílem je podpora thajského cestovního ruchu.


S jasnou vizí prvotřídní podpory thajského turismu a pomocí moderních marketingových metod TAT přikládá velký význam podpoře udržitelné turistiky za účelem vytvoření rovnováhy mezi ekonomickými aspekty, sociálními aspekty a životním prostředím. 


Mise TAT v bodech

Mise Thajského úřadu pro cestovní ruch v bodech je následující:


1. Promovat turismus a celý thajský turistický sektor - stejně tak podpora všech zaměstnaných thajských občanů, kteří v cestovním ruchu pracují.


2. Šíření dobrého jména Thajska jako země, která oplývá přírodními krásami, množstvím archeologických nalezišť a cenných historických artefaktů, uměním, kulturou, sportovními aktivitami a propagace mnohých dalších činností, které podporují cestovní ruch.


3. Usnadnit turistům cestování a poskytnout maximální bezpečnost.


4. Podpora porozumění a pohostinnosti mezi zeměmi prostřednictvím cestovního ruchu.

5. Podpora rozvoje cestovního ruchu společně s rozvojem infrastruktury a zařízením pro turisty.

Pražská kancelář TAT

Thajský úřad cestovního ruchu (Tourism Autority of Thailand, TAT) otevřel svou pobočku v Praze v roce 2016.


Guvernér TAT, pan Yuthasak Supasorn, přijel do Prahy poprvé, aby se osobně zúčastnil slavnostního otevření kanceláře v obchodním centru Quadrio na Národní třídě.


Pražská kancelář TAT je zodpovědná také za další trhy ve střední a východní Evropě konkrétně za Slovensko, Maďarsko, Polsko, Ukrajinu, Rumunsko, Bulharsko a další země Balkánského poloostrova.