Plánujeme cestu do Thajska

Thajské království je pestrá země, která nabízí pro každého něco. Najdete zde buddhistické chrámy, exotickou přírodu s pralesy, vodopády a jeskyněmi. Nádherné ostrovy s pestrým podmořským životem. Fascinující historii, kterou si připomenete v tisíciletých chrámech, unikátní kulturu, která zahrnuje i festivaly s neopakovatelnou atmosférou, vyhlášené thajské jídlo a oblíbené masáže. Rušná turistická letoviska, malé ospalé vesnice i moderní hlavní město. A zejména přátelské lidi, kteří ztělesňují pověst Thajska jako „země úsměvů“. V Thajsku převládá buddhismus (95% populace), což jistě přispívá k tomu, že je tato země velmi tolerantní a bezpečná. Nemusíte se bát zde cestovat ani sami.

Kdy jet do Thajska?

Tropické podnebí v Thajsku je příjemné po celý rok. Je ovlivňováno monzuny, nicméně v jednotlivých oblastech Thajska se klima liší. Díky tomu můžete do Thajska kdykoliv. 

Vízum do Thajska

Občané České a Slovenské republiky nepotřebují vízum pro pobyt nepřesahující 30 dnů. Pokud se rozhodnete, že chcete v Thajsku být déle, měli byste si zařídit vízum na thajské ambasádě.

Doprava po Thajsku

V Thajsku funguje velmi dobré vnitrostátní dopravní spojení, jak letecké, tak autobusové i vlakové. Široká síť letišť nyní usnadňuje návštěvu jakékoli části země a vnitrostátní lety jsou levné a dostupné.

Letecké společnosti

Nabídka leteckých společností létající do Thajska je v dnešní době opravdu široká. Společnosti nabízejí denně letecké spojení s Bangkokem (letiště Suvarnabhumi), které patří k velmi moderním asijským letištím.

Praktické informace

Pokud se chystáte do Thajska, tak vám určitě přijdou vhod praktické informace, důležitá telefonní čísla a tipy na kanceláře TAT, kde vám rádi pomůžou s čímkoliv budete potřebovat.