Kdy jet do Thajska

Počasí v Thajsku je úžasné celoročně

Po celý rok v Thajsku panují poměrně vysoké teploty a vlhkost vzduchu.


Moře má celoročně 26 °C–30°C. V centrálním Thajsku se dělí roční období na 3 části: suché, horké a deštivé. V Jižním Thajsku se střídá pouze období horka (a sucha) a období dešťů. Obecně je hlavní sezóna pro návštěvu Thajska v období listopad–březen.


Nicméně nebojte se jet ani v období našeho léta (květen–září), kdy je krásné počasí na jiho-východním pobřeží Thajska, na ostrovech Koh Samui, Koh Tao a Koh Phangan. Průměrná denní teplota je většinou kolem 30 °C, v horských oblastech na severu bývá chladněji. Pokud do Thajska vyrazíte mimo hlavní turistickou sezónu, tak si Thajsko užijete bez turistů a budete ho mít celé pro sebe.


Neváhejte vyrazit kdykoliv.

Aktuální počasí v Thajsku právě teď

BANGKOK POČASÍ

PHUKET POČASÍ

CHIANG MAI POČASÍ

Jednotlivé sezóny aneb kam a kdy se vydat na cestu

Pokud bychom thajské počasí značně zjednodušili, tak můžeme říci, že v celé zemi panují sezóny dvě. Sezóna deště a sezóna sucha. Hlavní turistická sezóna začíná v listopadu/prosinci a končí v březnu/začátkem dubna. 

Vyrazíte-li do Thajska v hlavní turistické sezóně, tak očekávejte sušší počasí a příjemnější teploty. Naopak mimo turistickou sezónu očekávejte občasné dešťové přeháňky, levnější ceny za ubytování a mnohem méně turistů.

Milovníci pláží a ostrovů

Za tropickými plážemi je nejlepší se vydat od listopadu do konce června s tím, že v zemi panuje sušší počasí s menším celkovým úhrnem srážek.

Milovníci historie a hor

V letních měsících je na většině území Thajska sezona deště, kromě jihovýchodního pobřeží (Koh Samui a okolí).