Prosinec v Thajsku

Měsíc prosinec stále spadá do Thajského “chladného” období. Přesto, že je zde v tuto dobu průměrná teplota nejnižší v roce, nebojte se a do Thajska jeďte.  Stále je zde slunečno a teploty kolem 30°C.  Chladněji je pouze v horách.

V Andamanském moři i v Thajském zálivu je turistická sezona v plném proudu a čeká zde na vás mnoho různých zážitků a atrakcí. Je jen na vás, co si vyberete a jak má podle vás vypadat vaše ideální dovolená.

Pokud chcete zkusit, jaká je Thajská zima, jeďte na sever Thajska. V horách vane chladivý vánek. Udělejte si výlet do Wang Nam Khiao, kterému se přezdívá Švýcarsko severovýchodu. V provincii Loei jeďte na horu Phu Pa Poh, které se také říká Thajská hora Fuji. Z Phu Kradueng je úchvatný výhled na okolní přírodu. V Phu Ruea zrovna kvetou krásné poinsettie, které vám připomenou blížící se vánoce.

Phu Pa Poh, Loei

Chiang Mai – hlavnímu městu stejnojmenné provincie se přezdívá také “Růže severu”. V této oblasti jsou krásné kopce a příroda. Na hoře Doi Ang Khang funguje královský projekt, který se zaměřuje na pěstování ovoce a rostlin z oblasti mírného podnebí. Další horou ke zdolání je Doi Mae Taman, která kde se skvěle stanuje a odkud jsou jedny   z nejkrásnějších výhledů v Thajsku. V tomto období je krásně rozkvetlá pestrými krásenkami. Můžete odtud vidět i malebný pískovcový horský vrchol Doi Luang Chiang Dao (vysoký 2175 m).

Doi Mae Taman, Chiangmai

Další krásnou Severo thajskou provincií je Mae Hong Son. Zde doporučujeme návštěvu vyhlídky Yun Lai, odkud je nejkrásnější výhled na východ slunce v Pai. Úžasné místo je  Pang Ung, o kterém se říká, že je nejromantičtější místo v Thajsku. Jedná se o jezero, obklopené zelenými lesy. Odraz slunce na vodní ploše v mlžném oparu navozuje vskutku neopakovatelnou relaxační atmosféru. I proto se mu přezdívá “Thajské Švýcarsko”.  A až tady budete, měli byste navštívit malebnou vesničku Ban Rak Thai Village, která je schovaná v horách a má opravdu úžasné kouzlo.

Ban Rak Thai Village, Mae Hong Son

Až se nabažíte horských výletů, zajeďte si k moři. V Andamanském moři již skončilo monzunové období a všechny ostrovy se těší na vaši návštěvu.  V tuto dobu je samozřejmě skvělé počasí i v Thajském zálivu, kde je široký výběr ostrovů, ať už  větší Koh Chang v provincii Trat, nebo malé ostrovy jako Koh Mak, Koh Kut, Koh Talu, Koh Samet.

Konec roku můžete v Thajsku oslavit buď v některém z velkých měst a turistických letovisek, kde bývají velké oslavy, festivaly, živé koncerty a ohňostroje, nebo v klidu na některém z malých ostrovů, kde je jen pár ubytovacích rezortů.  Thajsko je skvělým místem, kde přivítat nový rok.

Přejeme vám, aby byl úspěšný a plný zajímavých cestovatelských zážitků! 🙂