Thajsko nepoznané Část III– Severovýchod

S dnešními inspiracemi na cesty za nepoznaným Thajskem se vydáme na severovýchod země. Najdete zde mnoho krásných autentických míst a poklidnou atmosféru.

1. Mo Hin Khao, okres Mueang, provincie Chaiyaphum
Kamenná zahrada “Mo Hin Khao” se nachází v národním parku Phu Laen Kha. Asi nejzajímavější atrakcí je zde 5 obřích kamenných sloupů, o kterých mnozí říkají, že jsou podobné “Stonehenge” na Britských ostrovech a že z nich září při některých buddhistických svátcích bílé světlo. Kromě toho, že zde můžete obdivovat přírodní kamenné sochy, můžete obdivovat také všudypřítomné divoké květiny. V národním parku jsou také asi 12 metrové skály, které lákají i příznivce pozorování noční oblohy.

2. Lesní park Phu Bo Bit, okres Mueang Loei, provincie Loei


Malá hora Phu Bo Bit na nachází  přibližně 3 kilometry od provincie Loei a díky krátké vzdálenosti od města je považována za jedinou “vyhlídkovou věž v moři mlhy v srdci města” v Thajsku. U místních obyvatel je to také oblíbené místo pro běžecké trasy. Až se trochu zapotíte při výstupu na vrchol, bude vám zde odměnou krásný výhled do okolí a čerstvý příjemný vzduch. Okolí často bývá zahalené mlhou, což dělá celý zážitek ještě zajímavějším.

3. Pha Phaya Kupree, okres Phu Sing, provincie Sisaket


Vyhlídka s úžasnými výhledy a zajímavou historií. V této oblasti totiž kdysi žila stáda divokého tura “kuprej“, který je zde již vyhynulý. Podle něj nese vyhlídka i svůj název. Je to místo s čerstvým vzduchem, chlazeným vánkem z okolního pohoří Phanom Dong Rak. V blízkosti můžete také navštívit vodopád Phaya Kupri.

4. Komunita Ban Prang Nakhon, okres Kong, provincie Nakhon Ratchasima


Zažijte kouzlo starobylé kulturní komunity. Tato vesnice je turistickou komunitou OTOP Nawatwithi. Místní zde stále obývají tradiční domy ve stylu “thai korat“, z nichž některé jsou staré více než 100 let. Další zajímavostí je bambusový most “Bridge Across Barai Sawan“, kteří si místní jednotně sami vystavěli. Ve vesnici se nachází také posvátné místo “Ban Prang“, což jsou pozůstatky chrámu z 11. století, vystavěného ve stylu “Angkor Wat“. Ve vesnici připravují i skvělé tradiční pokrmy, které byste měli zkusit ochutnat.

5. Chrám Phutthawanaram (Wat Pa Wang Nam Yen), okres Mueang Maha Sarakham, provincie Maha Sarakham


Jedná se o největší buddhistický chrám postavený z takhianského dřeva na světě. Celý areál je velký 48.000 m2 . Chrám je obklopen 32 pozlacenými teakovými sloupy a uvnitř ho podpírá 112 dřevěných sloupů. Je vysoký více než 20 metrů. V chrámu se nachází  vyřezávaná socha Buddhy v pozici Naga Prok. V současnosti je významným buddhistickým centrem i turistickou atrakcí.