Podvodní svatby v Trangu

Thajsko je vyhledávané i pro  svatby a líbánky. Vyměňovat si sliby na písečné pláži, kdy máte v pozadí  teplý oceán a na pláži se pohupují palmové listy, je nepopiratelně romantické. Pokud ale vy a váš partner milujete potápění a dobrodružství,  možná budete chtít zvolit netradiční obřad.  A ten si můžete nechat uspořádat v  nádherné jižní provincii Trang. Jestli hledáte malé ostrovy, kde nejsou obrovské hotely, rušné diskotéky a asfaltové silnice, kde chcete odpočívat, šnorchlovat,  vstřebávat klid a krásy přírody, právě jste ho našli. Více info najdete zde .

Foto: facebook.com/TrangUnderwaterWedding

Provincie Trang se nachází na pobřeží Andamanského moře mezi Krabi a malajskou hranicí. Je domovem mnoha malebných ostrovů.  A od poloviny 90. let je tato oblast jižního Thajska také místem konání podvodní podvodního svatebního obřadu. Tento jedinečný způsob obřadu   měl být původně jednorázovou akcí pro malou skupinu potápěčů. Tato myšlenka se ale brzy rozšířila a nakonec dokonce v  roce 2000 získala oficiální uznání  a zápis do Guinessovy knihy rekordů jako největší  podvodní svatba na světě.  Třídenní svatební obřad se koná obvykle  v polovině února, s vyvrcholením 14.2. Je určen pro potápěče s licencí s vybavením, jako jsou neopren, masky a ploutve.

Podvodní svatba

Během této pro mnohé životně významné události je o vás v Trangu od prvního okamžiku pečováno s největší možnou pozorností. Při příjezdu do Trangu jsou snoubenci  přivítáni tradičními thajskými tanečnicemi a zasypáni okvětními lístky. Svatební obřad obvykle trvá 3 dny.

První den se svatební páry oblékají do tradičních thajských krojů a účastní se thajského svatebního průvodu ulicemi města Trang.

Druhý den páry jedou lodí na místo svatebního obřadu pod vodou. V minulosti to bylo blízko ostrova Ko Kradan, ale v posledních letech to bylo poblíž Smaragdové jeskyně u ostrova  Ko Mook. Na lodích bývají i hudebníci.  Před samotným ponorem se koná obřad „rod nam sang“, kdy se ruce nevěsty a ženicha polévají vodou z lastury,  aby se jich drželo štěstí. Snoubenci na sob mohou mít kromě neoprenů také svatební šaty nebo oblek. Pod vodou je pak přítomen zástupce okresního úřadu,  který předá novomanželům vodotěsný oddací list. Odpoledne se pak koná slavnostní recepce na pláži Pak Meng. 

Třetí den je věnován návštěvě místního chrámu ve městě Trang, kde na novomanžele čekají místní rituály.

Celý obřad je pak nutné ještě oficiálně stvrdit na úřadě a celý je koncipován tak, aby byl v souladu s životním a mořským prostředím.

Pokud se vám nechce konat přímo svatební obřad v Thajsku, zkuste ho zvážit jako místo svatební cesty, nebo místo k oslavě výročí.  Budete nadšeni 🙂