Thajské festivaly a zajímavé akce v srpnu 2023

Srpen 2023 slibuje, že i tento měsíc bude v Thajsku plný zajímavých událostí, včetně např. Amazing Thailand Grand Sale 2023, Phetchaburi Creative City of Gastronomy, Amazing Muay Thai Experience, Amazing Thai Taste@Udon a řady maratonů a běhů. Přinese také dva buddhistické svátky – Asanha Bucha Day 1. srpna a Khao Phansa neboli buddhistický půst 2. srpna. Seznam festivalů a akcí, které se konají v Thajsku v srpnu 2023, vám
představíme zde:           Tato velmi populární každoroční akce nabízí slevy na nákupy, stravování, letenky, cestování a další výhody ve více než 10 000 zúčastněných obchodech a zařízeních v Bangkoku, Chiang Mai, Phuketu, Udon Thani, Chon Buri (Pattaya) a Songkhla (Hat Yai). Tato událost upevňuje obraz Thajska jako jedné ze šesti nejoblíbenějších nákupních destinací na světě. V šesti městech je nabízeno více než 10 000 skvělých nabídek, včetně nákupních slev až 80 %.
Každý rok kolem začátku období dešťů v severovýchodní provincii Chaiyaphum (v oblasti Isan) naplno rozkvetou pole siamských tulipánů ” Krachiao “. Barevné scény vytvořené touto nádhernou přírodní atrakcí lze v současnosti vidět v národním parku Sai Thong v okrese Nong Bua Rawe, který je plný růžových květů. V tuto roční dobu je Chaiyaphum také známý pro své “moře mlhy” kolem útesů v oblastech národního parku, jako je Pha Hum Hot v národním parku Sai Thong, Pha Sut Phaen Phaen v národním parku Pa Hin Ngam a Pha Hua Nak v národním parku Phu Laen Kha.
Akce Phetchaburi Creative City of Gastronomy je kulturní a kulinářskou oslavou, na které si můžete vychutnat lahodnou místní kuchyni, vidět ukázky vaření, vyzkoušet ochutnávky různých jídel, užít si kulturní vystoupení a ukázky lidové zábavy, dobová hudební vystoupení, ukázky zlatnických a jiných místních řemesel a prodej místních produktů. To vše zároveň odráží status provincie Phetchaburi jako člena organizace UNESCO Creative Cities Network (UCCN) v kategorii gastronomie.
Tento veletrh je čtvrtý z pěti veletrhů cestovního ruchu, který se koná v pěti thajských regionech mezi červnem a zářím 2023, s cílem podpořit cestování napříč regiony. Veletrh bude nabízet propagační akce a speciální nabídky
ubytování, atrakcí, cestovních kanceláří a dalších produktů a služeb cestovního ruchu po celé zemi, stejně jako DIY workshopy vycházející z tradic pěti thajských regionů.
Z celkového počtu čtyř akcí se jedná se o třetí a čtvrtou událost, pořádanou Thajským úřadem pro cestovní ruch (TAT) s cílem předvést čtyři jedinečné styly Muay Thai Boran nebo starověkého thajského boxu: Muay Chaiya, Muay Korat, Muay Tha Sao a Muay Lop Buri v Surat Thani, Nakhon Ratchasima, Uttaradit a Lop Buri. Přehlídka rychlého a všestranného boxerského stylu Uttaradit “Muay Tha Sao” – kombinace technik thajského a čínského bojového umění – je naplánována na 11. – 13. srpna 2023 ve Wat Yai Tha Sao a přehlídka rychlého a vyhýbavého “Muay Lop” Boxerský styl Buri na 18.–20. srpna 2023 v historickém areálu bývalého paláce krále Naraie.                 Toto je třetí událost ze série akcí Amazing Thai Taste (po Rayong v červnu a Chiang Mai v červenci), zaměřená na propagaci image thajského jídla. Součástí přehlídky budou ukázky vaření slavných i místních kuchařů, diskuse o gastronomickém turismu a hudební vystoupení známých umělců.