10 střešních barů a restaurací v Bangkoku

Navštivte ty nejlepší restaurační podniky, kombinující výjimečnou kuchyni s nádherným výhledem na Bangkok.  

Bangkok se může pochlubit mnoha velkolepými střešními bary a i restauracemi.  Může tak uspokojit gastronomické i vizuální potřeby jak těch, kteří touží po skvělém nápoji a lehkém občerstvení, tak těch, kteří mají náladu na návštěvu restaurace s plnohodnotným menu.  

Většina střešních barů a restaurací v Bangkoku se nachází v luxusních hotelech a obecně nabízí skvělé kulinářské zážitky.

Podívejte se na náš seznam 10 nejlepších střešních barů a restaurací v Bangkoku a prozkoumejte našeho komplexního průvodce nejlepšími střešními bary ve městě.

1. Pastel Rooftop Bar & Mediterranean Dining

Představte si sami sebe, jak jste obklopeni Středomořskou atmosférou, přitom jste na pobřeží Thajska a k tomu všemu  se vám namísto Středozemního moře naskytne úžasný výhled na panorama Bangkoku. To je to, co Pastel Rooftop Bar & Mediterranean Dining nabízí. Nachází se na 22. patře hotelu Aira Hotel Bangkok a jeho střecha se může pochlubit sofistikovanou a rafinovanou atmosférou, kde se mísí jídelní stoly a útulné kabinky s elegantním barem. Střešní menu podniku Pastel je plné středomořských chutí a vůní a  je navrženo pro sdílení pokrmů s vašimi přáteli. Zahrnuje  vynikající crudo, delikátní pokrmy z mořských plodů a čerstvé saláty. Prostředí je ideální pro vychutnání autenticity a jemnosti kuchyně šéfkuchaře, kde každé jídlo slibuje, že vás vezme na cestu jižními regiony. Vše je doplněno širokým sortimentem vína a šampaňského a také typickými středomořskými koktejly. Toto místo  je vynikající střešní restaurací v Bangkoku pro romantickou večeři  při západu slunce nebo slavnostní a zábavnou noc s blízkými.

2. Red Sky

Red Sky je elegantní městská restaurace, která v Bangkoku slouží jako střešní bar i jako střešní restaurace. Nachází se na vrcholu luxusní Centara Grand At Centralworld, s barem v 56. patře a restaurací v 55. patře. Toto místo nabízí jedinečný kulinářský zážitek, který kombinuje inovativní kuchyni s úchvatným panoramatickým výhledem. Hosté si mohou vybrat, zda budou stolovat uvnitř nebo pod širým nebem, v závislosti na tom, zda preferují klimatizaci nebo dramatičtější prostředí. Jídelní lístek v Red Sky nabízí řadu mezinárodních jídel, která jsou připravována ze sezónních surovin. Mezi typické pokrmy této restaurace patří vlastní šéfkuchařovo maso Wagyu Beef Tenderloin Rossini s lanýžem a Surf & Turf, které nabízí čerstvé mořské plody a prvotřídní kusy masa. V hotelovém vinném sklípku najdete také působivý výběr kvalitních  vín. Ve střešní restauraci v 55. patře je nutná rezervace, zatímco střešní bar nahoře funguje podle zásady „kdo dřív přijde, ten bude mít volné místo“.

3. Vertigo at Banyan Tree Bangkok

Moon Bar a střešní restaurace Vertigo se nacházejí na 61. patře Banyan Tree Bangkok. Nabízejí jedinečný zážitek z grilu a baru, který nemá obdoby. Moon Bar je ideální na koktejly na střeše, zatímco Vertigo se specializuje na grilovaná jídla, jako jsou mořské plody, steaky a BBQ. Je to první střešní místo v Bangkoku, zaměřené na grilování. Vychutnejte si prémiové steaky a čerstvé mořské plody a kochejte se úchvatným výhledem na panorama města. Tato střešní restaurace v Bangkoku nabízí úžasný 360stupňový panoramatický výhled na město a jeho okolí. Mezinárodní jídelní lístek je k dispozici jako á la carte nebo set menu, od tradičních 3- nebo 4-chodových až po Vertigo Chef’s Table „Vytvořte si vlastní 5 nebo 7 degustační menu“.

4. Sirocco

Sirocco na střeše v 5hvězdičkovém hotelu Lebua ve State Tower  je pravděpodobně jednou z nejznámějších střešních restaurací na světě. Má také jednu z nejvýše položených restaurací pod širým nebem na světě. Sirocco se nachází v 63. patře, vedle  slavného baru Sky His, a nabízí kulinářský zážitek kombinující haute kuchyni s úžasným 360stupňovým výhledem na Bangkok. Zde si můžete vychutnat autentickou středomořskou kuchyni jako a la carte nebo degustační menu šéfkuchaře, včetně nabídky pro vegetariány. Kromě lehkých jídel, jako jsou ústřice a kaviár, nabízí také výběr vín, digestivů a doutníků.

5. SEEN Restaurant & Bar Bangkok

Podniky SEEN lze objevit jak v Sao Paulu, tak v Lisabonu a od začátku roku 2019 také na vrcholu hotelu AVANI Riverside v Bangkoku. Tento mimořádně módní a secesně inspirovaný střešní salonek a restaurace poskytuje úchvatný výhled na panoráma města Bangkok a řeku Chao Phraya. Zatímco nejvyšší a dvacáté sedmé patro nabízí výjimečně svěží střešní salonek, ve dvacátém šestém patře  je střešní restaurace s vnitřním i venkovním posezením, kde se mísí elegantní jídelní stoly s útulnými koženými židlemi. Zde si můžete dopřát moderní menu portugalsko-brazilské fusion kuchyně, vytvořené slavným šéfkuchařem Olivierem da Costa. Co takhle si vychutnat mořské rizoto nebo steak z Wagyu? Nebo si možná objednat nějaké delikátní kousky ze sushi baru? Bez ohledu na to, co si vyberete, můžete očekávat špičkové kulinářské speciality. Po jídle se doporučuje zamířit do střešního salonku na vynikající koktejly, vytvořené oceňovaným týmem mixologů. Extrémně stylové prostředí a bohaté služby, zároveň jsou ceny v SEEN Bangkok  stále přiměřeně dostupné.

6. Scarlett Wine Bar & Restaurant

V hotelu Pullman Bangkok Hotel G, vysokém 37 pater, se nachází  sofistikovaná a útulná střešní restaurace Scarlett. Díky výjimečné kombinaci francouzského menu, rozsáhlého výběru vín a úchvatným výhledům panoramatickým výhledům  na řeku Chaopraya je to místo, kde můžete snadno strávit celé hodiny. Přestože klíčovou součástí Scarlett je elegantní a prostorný vnitřní salonek, je zde také okázalá venkovní terasa. Je otevřena každou noc a má v nabídce jak lehčí jídla, jako jsou uzeniny, sýry, tapas nebo mořské plody, tak i  sytější pokrmy, jako je steak. V nápojovém lístku najdete pivo, koktejly, ale zejména vína, jak i název restaurace napovídá. Scarlett Wine Bar se může pochlubit jedním z nejpůsobivějších vinných lístků mezi všemi střešními restauracemi v Bangkoku a s červenými a bílými z celého světa si určitě najdete něco, co vyhovuje vašim chuťovým pohárkům.

7. Ojo Bangkok

Po vzoru  Mahanakhon Bangkok SkyBar, Ojo Bangkok představuje svěží a výjimečný kulinářský zážitek ve výškách nad Bangkokem. Střešní restaurace, která se nachází v 76. patře ikonické budovy Mahanakhon je součástí nádherného hotelu The Standard Hotel Bangkok Mahanakhon. Spojuje nádhernou retro a elegantní výzdobu s verandou pod širým nebem, společně s  panoramatickým výhledem na téměř celou metropoli. Pod vedením uznávaného šéfkuchaře Francisca Paca Ruana si vychutnejte inovativní variace pravé mexické kuchyně, včetně Ceviche, Tostadas, Carnitas a Suckling Pig. Předkrmy jsou spojeny s úžasným katalogem vín, který odráží kulinářské dědictví a chutě Mexika a Thajska, spolu s vynikajícím výběrem Mezcal a ručně vyráběných koktejlů.

8. Nimitr at 137 Pillars

Opulentní a moderní Cielo se nachází na vrcholu Skywalk Condominium na Sukhumvit Road. 137 Pillars Suites & Residences jsou známé zejména svými dvěma výjimečnými střešními nekonečnými bazény,  ale stejně působivé má i  střešní restaurace.  Nimitr, což v thajštině znamená „Speciální sen“, je skutečně  snové místo, které každého uchvátí. Restaurace ve 27. patře se může pochlubit elegantní a útulnou vnitřní jídelnou a elegantní střešní terasou. Můžete si odtud vychutnat dechberoucí výhled na panorama Bangkoku. Jídelní lístek nabízí sofistikovaná jídla s asijským nádechem, podávaná jako tapas nebo vydatnější hlavní jídlo. Restaurace nabízí také vynikající výběr vín a míchaných koktejlů ve svém baru.

9. Yào Restaurant & Rooftop Bar

Yào Eatery & Terrace Lounge je čínská restaurace a bar. S umístěním vysoko na obloze poskytuje úžasný výhled na Bangkok. Nachází se na vrcholu impozantního Bangkok Marriott Hotel The Surawongse a je rozložen na několika patrech. Yào se může pochlubit elegantní vnitřní restaurací ve 32. patře a prostorným barem na venkovní terase nad ní, z nichž všechny nabízejí úchvatné 360stupňové výhledy na panorama Bangkoku. Yào Terrace Bar v nejvyšším patře je perfektní destinací pro večerní posezení s lehkým občerstvením a osvěžujícími koktejly, které si můžete vychutnat pod širým nebem. Podávají zde  také vynikající výběr moderního čínského dim sum. Na vydatnější oběd nebo večeři si lze rezervovat místo v kryté Yào Eatery. Šéfkuchař Bruce Hui zde podává současnou kantonskou a šanghajskou kuchyni, kterou si lze objednat jako expresní oběd, večeři à la carte nebo speciální menu. O víkendech si můžete dopřát i čínský odpolední čaj. Ať už se rozhodnete obědvat nebo večeřet ve střešní restauraci nebo si odpočinout s nápoji na terase, Yào Eatery & Terrace Lounge poskytuje fantastický zážitek.

10. Bangkok Heightz

Vyhledávané místo v Bangkoku pro ty, kteří hledají autentickou směs thajské kuchyně a dechberoucí výhled na město. To je střešní restaurace a bar v Bangkok Heightz, který se nachází na vrcholu hotelu The Continent. Střešní prostor se nachází ve 39. patře a může se pochlubit polootevřeným designem, kdy je nad prostorem střecha, ale zároveň otevřené strany umožňují nasát atmosféru pocitů pod širým nebem. Díky tomu budete stále pohodlně ukryti, i kdyby se náhle změnilo počasí.  Střešní menu čerpá inspiraci z živé kultury pouličního jídla a nabízí rozmanitou škálu jídel. Od oblíbené speciality z mořských plodů „Pu NimPad Prik Thai Dam“ až po lahodnou jehněčí kýtu v massaman kari. Každý kulinářský výtvor je svědectvím thajských chutí. Střešní bar nabízí kreativní originální koktejly naplněné místními bylinkami a kořením, které dodávají další vrstvu autenticity. Bangkok Heightz se svou neformální, útulnou a přívětivou atmosférou poskytuje perfektní prostředí pro noční zábavu s autentickou atmosférou.