Nezapomenutelná místa v Bangkoku k oslavám příchodu nového roku

Novoroční oslavy v Bangkoku můžete prožit tak poklidně, ale také tak halasně, jak jen je vám libo.  Bangkok nabízí opravdu mnoho způsobů, jak se do vítání nového roku vrhnout. Město je vyhlášené tím, že nabízí skvělou noční zábavu v průběhu celého roku a o Silvestru toho nabízí o to víc. Jak variantu večeře na jedné ze střešních teras luxusních podniků, kde si užijete večer se sklenkou šampaňského ruce a pozorování úžasných ohňostrojů s přáteli, tak možnost návštěvy živého klubu s partou vašich kamarádů či známých.

Pokud nejste příznivci velkých oslav, zastavte se třeba jen v místní restauraci nebo baru. A ať už cestujete s rodinou, přáteli nebo sami, následující skvělá místa mohou být jako stvořená pro vaše odpočítávání minut starého roku…

Průvodce nejlepšími místy k novoročním oslavám v Bangkoku

ICONSIAM

ICONSIAM je místo, kde můžete nerušeně pozorovat ohňostroj, který rozzáří nebe and ikonickou řekou Chao Phraya a nabídne mnoho skvělých momentů k zapamatování. Kromě toho si na tomto místě užijete spoustu kulturních, uměleckých i hudebních vystoupení, můžete se zde seznámit s thajským způsobem života a ochutnat skvělé místní jídlo.

Jak se tam dostat: jeďte BTS Skytrainem do zastávky „Saphan Taksin“. Vyjděte východem č. 2 směrem do přístavu Sathorn. Odtud jeďte shuttle lodí, která je v provozu od 09:00 do 23:00 a jezdí každých 10 minut.

Adresa: 299 Charoen Nakhon Road, Khwaeng Khlong Ton Sai, Khet Khlong San, Bangkok

Central World

Pouliční pulzující party s odpočtem konce starého roku se koná každý rok před nákupním centrem CentralWorld. Můžete si zde vychutnat ohňostroj a připojit se k davu shromážděných oslavujících lidí. Najdete zde pivní zahrádky, stánky s občerstvením a živou zábavu, jako jsou DJs a kapely. Dostat se sem můžete velmi snadno spojením BTS Skytrainem, který jezdí na Silvestra i po půlnoci a oslavy se konají jen 5 minut chůze od zastávky.

Adresa: 999/9 Rama I Road, Pathumwan, Bangkok

Asiatique The Riverfront

Nábřeží Asiatique je bangkokský první noční klub pod otevřeným nebem, kde najdete restaurace a obchody na jednom místě. Místo leží na břehu řeky Chao Phraya a je to jedno z nejpopulárnějších míst k oslavám příchodu nového roku v Bangkoku. Čeká zde na váš živá hudba, často sem zavítají rády i thajské celebrity, které se sem chodí koukat na ohňostroj, co se spustí úderem 24:00.  Mnoho místních restaurací pořádá speciální večeře – je lepší si rezervovat stůl předem. V případě obsazených všech stolů ve vyhlédnutých restauracích se můžete zastavit u některého z pouličních stánků s jídlem nebo v některém z místních barů. Nejlepší spojení je sem lodí z přístavu “Saphan Taksin” (poblíž zastávky BTS Skytrainu stejnojmenného názvu).

Adresa: 2194 Charoenkrung Road, Wat Phraya Krai, Bang Kho Laem, Bangkok

Sky Bar v Lebua

Foto: www.lebua.com

Lebua je skvělou odpovědí na otázku, kde strávit luxusní oslavu nového roku v Bangkoku. Nabízí jak přepychová apartmá, tak dechberoucí výhledy. Je to opravdu skvělé místo, kde strávit poslední den v roce. Protože je zde nejvýše položený střešní bar, právě tady je to místo, odkud si užijete nádherný výhled na novoroční ohňostroj. Doporučujeme si udělat rezervaci předem, zejména na Silvestra.

Adresa: 1055 State Tower Silom, Silom Road, Bang Rak, Bangkok

Plavba s večeří po řece Chao Phraya

Foto: www.thairivercruise.com

Oslavte nový rok v Bangkoku během speciální plavby po řece Chao Phraya, při které si užijete i ničím nerušený výhled na ohňostroj. Na lodi si užijete skvělou večeři formou bufetu s thajskými specialitami a lahůdkami, k tomu bude hrát živá hudba. Večeři doplní otevřený bar s nabídkou vína, piva a whisky. V neposlední řadě nesmíme zapomenout zmínit nádherný výhled na památky podél řeky, jako chrám Wat Arun, nebo např. Královský palác.