Zážitky z trhů v Bangkoku

Bangkok je skutečným rájem nakupování, trhy naleznete na každém rohu. Rušné ulice se mohou po skončení dopravní špičky proměnit v tržiště plné stánků. Níže v tomto článku některé z nich blíže představíme.

Asiatique The Riverfront

Tento prvotřídní trh je ohraničen malebnou řekou Chao Phraya. Díky své poloze se řadí mezi nejmalebnější trhy ve městě.

Celou scenérii doplňuje přehlídka elegantních butiků a restaurací pod širým nebem. Asiatique je pro svoji atmosféru oblíbený především ve večerních hodinách.

Soi Lalaysub

Populární trh Soi Lalaysub najdete ukrytý na Silom Soi 5. Toto místo je oblíbené zejména mezi lidmi, kteří pracují v kancelářích  v obchodní oblasti Silom. I z toho důvodu je tento trh otevřený jen během pracovních dnů. Najdete zde módní oblečení, doplňky a kosmetiku za velmi příznivé ceny.

Indy Platinum Night Market

Photo from: platinumfashionmallbangkok.com

Noční trh Indy Platinum se rozkládá ve čtvrti Pratunam, před obchodním centrem Platinum Fashion Mall. Vyrazit za nákupy se vyplatí později večer až po západu slunce, teprve pak začne ta opravdová živá atmosféra.

Tržiště se rozkládá přes dlouhý úsek bangkokské Phetchaburi Road a nabídne vám spoustu možností a nezapomenutelných dobrodružství. Prohlédněte si stánky s módou a vyberte si něco na sebe za skvělé ceny. Rodiče zde mohou využít nekonečného výběru věcí pro děti.

Tento trh je také proslulý levnými obchody se suvenýry, které jsou na vzpomínkové předměty přímo zaměřené. Během nakupování si můžete také užít skvělého pouličního jídla.

Chang Chui Bangkok Plane Market

Photo from: Chang Chui plane Market FB.

Chang Chui Bangkok Plane Market je dalším z trhů, který nabízí jedinečný koncept. Dominantou je staré dopravní letadlo, ve kterém se nachází restaurace. Krom jídla můžete na tomto místě obdivovat sbírku vycpaných zvířat.

Tržiště je plné luxusních obchodů s barevnými dekoracemi. Stánky se dělí na zelenou a noční zónu.

Zelená zahrnuje všechny části, ve kterých se nepodává alkohol, zaměření je převážně na speciální kávu a exotické pochoutky. Naopak noční zóna nabízí nepřeberné množství míchaných drinků a zábavu spojenou s živými hudebními vystoupeními.

Photo from: klook.com

Ruam Sub Market

Photo from: travel.mthai

Ruam Sub Market ve čtvrti Soi Asoke u třídy Sukhumvit Road je určený primárně pro ty, co nemají moc času nazbyt. Častými zákazníky jsou lidé, kteří pracují v oblasti městské čtvrti Asoke. To je důvod, proč je tento trh otevřený pouze ve všední dny. Na výběr máte od pouličních stánků s jídlem, přes prodej dámského oblečení až po místní drobnosti jako jsou DVD.

Lung Perm Market

Photo from: sanook.com

Poblíž sídla Thai Airways International se nachází Lung Perm Market. Místními je často přezdíván jako trh “Thai Airways” a to z důvodu velké zaneprázdněnosti přes obědovou pauzu, kdy je trh plný zaměstnanců aerolinek. Krom obchodů s kancelářským zbožím jsou zde luxusní butiky prodávající značkové kabelky a kosmetiku.

Chatuchak Weekend Market

Pokud by vás žádný z výše uvedených trhů neuspokojil, na Chatuchak Weekend Marketu vše zajisté doženete. Víc jak tisíc obchodů z něj dělá největší víkendový trh na světě. Seženete zde potraviny, domácí dekorace, knihy, oblečení, rostliny, domácí zvířata, starožitnosti a tradiční řemeslné výrobky. I přes tropické počasí rozhodně stojí tento trh za návštěvu.