Festival Loi Krathong 2022

Jeden z nejpopulárnějších a vizuálně nejpůsobivějších každoročních festivalů v Thajsku, Loi Krathong, se slaví během úplňku 12. měsíce thajského lunárního kalendáře. Letos se festival koná v úterý 8. listopadu.

Během festivalu Loi Krathong, známého také jako “Festival světel” nebo “Festival plovoucích luceren”, je možné vidět místní lidi, jak se večer scházejí u jezer, řek, kanálů a pláží, aby se zúčastnili oslav a vzdali úctu bohyni vody.

V thajštině slovo Loi znamená “plovoucí” a Krathong znamená “košíček”.  Během festivalu lidé pouštějí na vodu Krathongy zdobené svíčkami a květinami. Thajci věří, že je to způsob, jak se zbavit smůly a negativních pocitů a přinést štěstí a pocity pozitivní.

V severním Thajsku se ve spojení s Loi Krathong slaví festival Yi Peng, při kterém se na noční oblohu vypouštějí lucerny. Pohled na stovky Krathongů osvětlených svíčkami plovoucích na vodě a zářivé lucerny stoupající vzhůru k obloze, je skutečně okouzlující podívanou.

TAT s potěšením zve turisty, aby zažili krásu, kouzlo a kulturu oslav festivalu Loi Krathong v roce 2022, které se budou konat v celém Thajsku na začátku listopadu.  Návštěva Thajska je během jakéhokoli festivalu ještě silnějším zážitkem a jedinečnou možností, jak poznat blíže  život místních.