Umění duševního klidu

Pociťování nespavosti, neklidu, extrémní únavy, vyčerpání nebo nízké úrovně pohody, to všechno jsou příznaky deprese. Než vás tyto pocity zcela pohltí, měli byste si dát od všeho pauzu a to ne jen tak ledajakou. Pro zdraví a pohodu se doporučuje si vzít delší dovolenou.

Celosvětově oblíbeným lídrem v oblasti zdravotní a wellness turistiky se nyní stává Thajsko…

Země nabízí spoustu přitažlivých témat a zajímavostí, jako je místní lidová moudrost, léčitelská tajemství s tajnými recepturami a krásné přírodní scenérie. To vše dělá z Thajska jedno z nejlepších míst, kam se vydat za wellness a relaxací.

Chiang Mai

 Od severu od Chiang Mai se rozprostírají hluboká zelená údolí, která na jihu střídají nezapomenutelné pláže. Bujné a uklidňující tropické prostředí nabízí wellness turistům nespočet příležitostí, jak oživit svá sluncem spálená těla a unavené duše.

Foto: Cabin Creek Thailand Chanthaburi Facebook

Thajsko je také proslulé a oceňované pro svoje luxusní lázně s rozsáhlou nabídkou wellness programů a procedur. Mnoho míst v Thajsku je vyhlášených jako léčebná.  Ponořte se do léčivé síly zdravých čerstvých pokrmů plných zeleniny a bylinek a čerstvého ovoce, holistických ošetření, zdravotních produktů a dalších. Thajsko nabízí rozmanité léčebné kůry. Cabin Creeks v Chanthaburi nabízí přírodní zážitek z „lesní koupele“ v poklidných místech v lesích, zatímco Chiva-Som – sofistikované wellness centrum v Hua Hin – poskytuje lázeňské útočiště v nejlepší thajské plážové prázdninové destinaci. Dále jsou zde nízkouhlíkový ostrov Koh Mak, kde se pro léčebné programy využívá síla a produkty moře, mangrovové tunely v Koh Yao Noi pro léčbu přirozeným bílým šumem nebo třeba bylinné centrum v Chiang Mai, kde se od starověku využívá síla bylin a rostlin.

Chiva Som, Hua Hin

Udělejte si čas na překonání hektického světa a naučte se být v míru se svým vnitřním já.  Naplánujte si návštěvu jednoho z těchto míst.  Cestujte, uzdravujte se a vraťte se domů jako znovuzrození.

Koh Mak, Trat