Thajské klima aneb kdy je nejlepší zemi navštívit?

Láká vás návštěva exotického Thajska? A přemýšlíte, v jakém období ho navštívit? Čtěte dál! V tomto článku vám sepíšeme vše, co byste měli vědět o thajském podnebí a mohli si tak v klidu zvolit datum návštěvy úžasného Thajska.

Zatímco u nás jsme zvyklí na čtyři roční období, v Thajsku jsou období pouze tři. Dělí se na obávanou sezónu dešťů, období chladu a sucha a období horka a vlhka. Hned v úvodu bychom však rádi zmínili, že žádné správné období pro návštěvu Thajska neexistuje a také věříme, že si svou dovolenou můžete užít v jakýkoliv den v roce. Thajsko je zkrátka krásnou zemí, kde se vám prostě bude líbit.

Teplé období

Thajsko je exotickou zemí, ke které jednoznačně vysoké teploty patří. Sluníčko zde svítí téměř denně a teplé počasí je proto standardem. Teplé počasí je spjato s velkou vlhkostí vzduchu, proto pokud nejste úplnými milovníky horkých dnů, doporučujeme zvolit jiné období návštěvy. Toto období pak trvá tedy od března do května až června.

Chladné období

Název tohoto období musíte brát opravdu hodně s nadhledem. Rozhodně se nejedná o žádné studené teploty, tak jak jsme zvyklí u nás v Česku. Naopak je toto období nejvhodnější pro návštěvu země. Teploty přes den se pohybují okolo příjemných 30 stupňů a krajina je krásně zelená po vydatných deštích. Období trvá přibližně od listopadu do března a turisty je velice oblíbené.

Období dešťů

Trochu neprávem je nejméně oblíbeným obdobím právě období dešťů. Nenechte se však zmást jeho názvem, protože v Thajsku opravdu během této sezóny nepřetržitě neprší. Deště jsou spíše kratší, ale za to vydatné. Nejčastěji pak prší přes noc nebo v odpoledních hodinách. Přes den je tedy krásné počasí a většinou svítí sluníčko. Toto období trvá většinou od června do října a projevu je se také velkou zemědělskou aktivitou, kdy místní zemědělci sází rýži do změklé půdy.

Kdy je nejlepší navštívit Thajsko? 

Jak jsme již zmínili, tak nejlepším obdobím a také nejvíce oblíbeným mezi turisty je právě období chladné, tedy od listopadu do března. Počasí se vyznačuje teplými teplotami s minimem srážek a zároveň je sušší vzduch. Chybu s návštěvou Thajska v jiném období však neuděláte, tím si můžete být jistí. Thajsko je země plná krásných míst a zážitků, které na vás už čekají. 

Pokud máte nějaké dotazy nebo byste potřebovali pomoct naplánovat vaši cestu do Thajska, budeme rádi, když se nám ozvete a my vám rádi poradíme.