Krabi a 10 důvodů proč tuto destinaci navštívit

Exotická země jako Thajsko je plná krásných míst. My jsme pro vás vybrali jednu obzvlášť oblíbenou a krásnou destinaci – Krabi. Proč byste měli navštívit zrovna toto místo? Kromě mnoha turistických atrakcí a vzrušujících aktivit je Krabi s každým dalším rokem krásnější. Krabi se nachází na jihu Thajska a je všeobecně známé jako krásná přímořská destinace. Je obklopeno křišťálově čistým Andamanským mořem, kde je mnoho vápencových útesů, což je právě pro tuto destinaci význačné. Nejčastěji lidé navštěvují Krabi, aby zde strávili letní dovolenou na pláži. Ale Krabi může nabídnout mnohem více než jen krásné pláže.

Ještě než se podíváme na konkrétní důvody k navštívení provincie Krabi, pojďme se seznámit s podmínkami, který každý turista musí při návštěvě země splňovat. V rámci programu “Phuket Sandbox 7+7 Extension” musejí plně očkovaní turisté strávit minimálně prvních 7 nocí v certifikovaných ubytovacích zařízeních na Phuketu. Další dny pak už mohou strávit ve vybraných lokalitách, zahrnujících Ko Phi Phi, Ko Ngai a Railay Beach v provincii Krabi.

1. Okouzlující místní životní styl a kultura

Krabi je bezpochyby turistickou destinací. Místní zde však stále vedou klidný životní styl a ke všem návštěvníkům jsou vřelý a velmi pohostinní. Naladit se na místní styl života je velmi jednoduché a každý turista si ho rychle oblíbí. Stačí se projít místními uličkami a nasát místní atmosféru. Noční trhy, místní hudba linoucí se ulicemi a k tomu výborné jídlo. Velkým zážitkem jsou pro turisty i místní festivaly a jiné kulturní tradice, na které si thajci potrpí.

2. Ideální pro rodinu i přátele

Krabi je jedním z nejflexibilnějších míst pro výlety, a to hlavně kvůli různorodosti aktivit, které jsou zde dostupné. Z širokého výběru aktivity si tak vybere jak rodina, tak i skupina přátel. Pokud cestujete s malými dětmi, můžete s nimi vyrazit na naučné výlety, různé turistické stezky nebo poznávání přírody. Nemusíte se ani bát, pokud hledáte kvalitní procházku se svou drahou polovičkou, protože většina středisek Krabi nabízí hlídání dětí!

3. Cenově dostupné

Celé Thajsko je dobře známé tím, že je pro turisty cenově velmi přívětivé. Místní měna baht není příliš drahá a tak si zde můžete opravdu dopřávat v plném dovolenkovém duchu. Vzít si taxíka, dát si dobré jídlo nebo si dopřát šálek dobré kávy vám v kapse díru neudělá.

4. Nepřeplněné 

Dlouhá turistická pauza způsobila to, že v provincii Krabi je v tuto chvíli velmi omezený počet turistů. Proto zde budete moci objevovat mnoho klidných a tichých míst. Zároveň zde narazíte i na spoustu možností ubytování s výhodnou cenovou nabídkou. Krása přírodních zdrojů je navíc mimořádně ohromující; Andamanské moře je jasnější, než tomu bylo po celá léta, a mořskému životu se daří.

5. Tajná místa

Na Krabi se nachází řada nádherných neobjevených míst, která jsou právě ukrytá na idylických místech. Doporučujeme se proto vydat na vypůjčené kánoi nebo paddleboardu do Bo Tho, kde je mnoho lagun a jeskyní. Budete ohromeni množstvím neznečištěných míst, které vás přivítají.

6. Ohromující ostrovy

Na Krabi jsou dva hlavní ostrovy, Koh Phi Phi a Koh Lanta. Momentálně je možnost navštívit Koh Phi Phi, které je známo svou úžasnou zátokou Maya a řadou neuvěřitelných přírodních útvarů. Koh Phi Phi je navíc jedním z nejlepších míst k poznávání přírody, ať už máte rádi turistiku nebo šnorchlování. To vše dělá z tohoto ostrova ráj a stojí určitě za návštěvu.

7. Místní trhy

Trhy jsou skvělým způsobem, jak zažít autentickou místní kulturu. Kromě místních ranních trhů můžete navštívit i Walking Street Market, víkendový noční trh, který má běžně otevřeno od 17:00 do 22:00 každý pátek, sobotu a neděli. Je domovem nejen lahodných, čerstvě připravených jídel, ale také nákupního ráje se spoustou stánků prodávajících místní produkty.

8. Skvělé jídlo

Jedinečné a vždycky výborné jídlo! Thajsko je známé tím, že nabízí řadu chutných a exotických jídel – to vše za velmi nízké ceny. Mnoho turistů navštěvuje Thajsko s jediným cílem – levné a dobré jídlo. Kromě klasické thajské kuchyně zde můžete ochutnat i smaženou zmrzlinu, smažený ananas s čokoládou nebo javorovým sirupem, thajské palačinky a mnoho dalšího! Pokud se cítíte dobrodružně, nezapomeňte vyzkoušet jejich pečené cvrčky, kobylky a straky!

9. Fantastická pláž

Z jakých dalších důvodů byste měli navštívit Krabi? Krásné a úchvatné pláže s průzračně modrým mořem. Krabi nabízí spoustu vzrušujících mořských sportů, jako je kanoistika, jízda na kajaku, šnorchlování a samozřejmě potápění. Andamanské moře je domovem mnoha exotických ryb a barevných, bohatých korálových útesů. Moře je krásně křišťálově čisté. Navíc můžete být téměř denně svědky úžasného západu slunce. A to přímo z pláže nebo z přilehlých plážových barů.

10. Aktivity pro každého

Na Krabi je stále co dělat! Chcete se seznámit s novými lidmi? Projděte se nočními trhy a určitě narazíte na spoustu zajímavých osobních příběhů. Chcete pořídit jedinečnou fotografii, aby vaši IG přátelé žárlili? Vyrazte na jednu z mnoha pláží na Krabi a ukažte jim krásnou thajskou krajinu. Chcete ve vašich žilách cítit adrenalin? Vydejte se na skalní výstup na Railay Beach. Rozhodně nebudete zklamaní, protože Railay Beach je považováno za jedno z nejlepších horolezeckých míst na světě. 

Ať už si na Krabi vyberete cokoliv, jsme si jisti, že se budete skvěle bavit! Od objevování krásných útesů přes šnorchlování až po zpocené čelo z ochutnávání místního kari, vždy najdete aktivitu, kterou si užijete.

Pokud se chystáte Krabi navštívit a potřebujete s něčím poradit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám s naplánováním celé cesty poradíme.