Ostrov Ko Kradan se umístil na 1. místě v anketě “100 nejlepších pláží světa pro rok 2023”

Ko Kradan v jižní provincii Trang  je malý ostrov, známý svými úžasnými plážemi. S křišťálově čistou vodou, měkkým bílým pískem a mělkými barevnými korálovými útesy, mezi kterými se hemží pestrá škála ryb není divu, že se Ko Kradan může pochlubit některými z nejkrásnějších pláží v Trangském moři a získal první místo ze 100 pláží na světě pro rok 2023, podle britského webu “World Beach Guide”….

Nejlepší období k návštěvě Ko Kradanu je od listopadu do konce dubna. V tu dobu zde vane příjemný vítr, který udržuje vysoké teploty na uzdě a horký tropický den se dá krásně zvládnout (prům. denní teploty 26 °C–32°C).

Ostrov je menší, prozkoumáte ho za jeden den. Nadšení zde budou zejména ti, kteří hledají klid, přírodu a krásné moře.  Kousek od pláže najdete velkolepá místa pro šnorchlování s neporušenými korálovými útesy a rozmanitými druhy ryb. Když vás omrzí šnorchlování, půjčte si kajak a objeďte ostrov. Prohlédnete si ho tak ze všech stran a můžete se kochat jeho krásou.

Na Ko Kradan se dostanete z pevniny vzdálené asi 15 km lodí, z přístavu Pak Meng v provincii Trang. Do Trangu létají letadla z Bangkoku, dobrodružnější povahy by mohly ocenit možnost nočního vlakového spojení z Bangkoku. Návštěvu Ko Kradanu můžete spojit také se sousedními ostrůvky Ko Mook a Ko Ngai, mezi ostrovy jezdí tradiční lodě “long tail boat”, nebo motorové čluny. Na Ko Kradan se dá dostat i z ostrova Ko Lanta, nebo Ko Lipe.  Všechny možnosti dopravy včetně cen a časů odjezdů najdete na https://www.thailandferrybooking.com/index.php  nebo https://12go.asia/en .

Kromě Ko Kradanu se v anketě umístily další čtyři thajské pláže. Jsou to:

  • Railay Beach v provincii Krabi (9.)
  • Freedom Beach na Phuketu (18.)
  • Leam Beach na ostrově Yao Yai v Phang Nga (21.)
  • Tanot Bay na ostrově Ko Tao (44.)