Nejlepší místo pro digitální nomády – část III: Ko Pha Ngan

Jaké to je být digitálním nomádem v Thajsku? A jaká jsou nejlepší plážová místa pro práci na dálku z Thajska?  Thajsko se nyní na digitální nomády zaměřuje stále více, společně s rozvojem infrastruktury pro tento způsob života. Pokud zvažujete život digitálního nomáda na tropickém ostrově, jste na správném místě.

Žít a pracovat v blízkosti moře a krásné písčité pláže je dozajista sen nejednoho člověka. Ostrovy jižního Thajska jsou přímo jako stvořené pro digitální nomády. Představte si, jak se ráno probouzíte za zvuku vln na pobřeží, zatímco se slunce pomalu vpíjí do vaší pokožky.

Ko Pha Ngan splňuje všechny podmínky pro digitální nomády…

Rychlý internet, dostupné bydlení, krásná příroda, skvělá coworkingová centra, kavárny, wellness a skvělá komunita.  Pokud zvažujete na nějakou domu pojmout tento ostrov jako váš domov, jistě si zde najdete mnoho nových stejně smýšlejících přátel.

Životní styl na Ko Pha Nganu

Nejen krásné pláže, procházky džunglí a vodopády, ale také zdravý životní styl a nový restart k vyrovnanému myšlení a nastavení mysli, to vše má pro vás Ko Pha Ngan nachystáno.

Na ostrově najdete mnoho wellness center, center jógy i tělocvičen. To vše skvěle doplňuje příjemná a poklidná atmosféra. Pokud je tedy  pro vás důležitá správná rovnováha mezi pracovním a soukromým životem, Ko Pha Ngan by pro vás mohla být dobrá volba. 

Ostrov má mnoho míst, která jsou pro digitální nomády vhodná k žití. Vše záleží na vašich preferencích a způsobu života. Každé místo má svoji jedinečnost a nabízí širokou škálu ubytování a coworkingových center, která vyhoví různým potřebám i finančním možnostem.

  • Thong Sala

Thong Sala je hlavní město ostrova a díky hlavnímu přístavu také jeho významným dopravním uzlem.  Je zde mnoho restaurací, barů, obchodů, coworkingových center, různých druhů I nabídek ubytování. Najdete tam také skvělý noční trh.

  • Haad Yao

Krásná písčitá pláž Haad Yao se rozprostírá na západním pobřeží ostrova. Je posetá mnoha plážovými bungalovy, resorty a vilami. I zde najdete různá coworkingová centra a kavárny. Je ideálním místem pro ty, kteří dávají přednost klidnějšímu životnímu stylu.

  • Baan Tai

Baan Tai je pobřežní vesnice mezi Thong Sala a Haad Rin. Je známá zejména díky své dlouhé písčité pláži, lemované plážovými bary a restauracemi, ubytovacími možnostmi a coworkingovými prostory.

  • Sri Thanu a Hin Kong

Tato uvolněná malá letoviska jsou proslulá hlavně svými wellness centry, malými kavárnami  a krásnými plážemi.

  • Haad Rin

Haad Rin je hlavním dějištěm vyhlášených Full Moon Party. Nejsou zde klasická coworkingová centra, ale můžete pracovat v jedné z mnoha restaurací, kaváren, nebo přímo z pláže. Toto místo je vhodné pro “baťůžkáře” a lidi, kterým nevadí bujaré party.

  • Chaloklum

Tuto rybářskou vesnici najdete na severním pobřeží ostrova.  Je to poměrně klidné místo, s několika coworkingovými centry, plážovými bungalovy, restauracemi, bary a především je skvělým výchozím bodem pro potápění.

Náklady na život digitálního nomáda na Koh Pha Nganu záleží na mnoha faktorech, jako jsou nároky na ubytování, stravu i zvyklosti útraty.

Základní pokrm v místní restauraci stojí kolem cca  60-100 THB, v restauraci evropského stylu stojí jídlo kolem 200-500 THB. Měsíční útrata za potraviny činí 4,000 – 8,000 THB.

Doprava

Pronájem male motorky (skútru) se vám může hodit. Pokud nechcete sami jezdit a řídit, zkuste songthaew (sdílené  taxi), které stojí podle vzdálenosti cca  100-300 TH za jízdu..

Internet

Vysokorychlostní internet je téměř po celém ostrově. Můžete si také koupit místní SIM kartu s daty.  

Zábava a aktivity

Na Ko Pha Nganu je zábavy opravdu dost. Od plážového odpočinku po návštěvu vodopádů, lekce jógy, ochutnávání skvělé místní kuchyně, šnorchlování a potápění.