Nejlepší místo pro digitální nomády v Thajsku – část II: Chiang Rai

Město Chiang Rai leží asi 3 hodiny jízdy severovýchodně od Chiang Mai a je stále populárnější mezi digitálními nomády. Ubytování, stravování i doprava jsou cenově velmi výhodné, což jen nahrává pohodlnému životu zde.

Životní styl v Chiang Rai

Pokud se chcete ponořit do thajské kultury a prozkoumat přírodní krásy severního Thajska, pak je Chiang Rai ideálním místem.

Město je obklopeno krásnými přírodními scenériemi, od hor přes vodopády a rýžová pole. Samotné město Chiang Rai je asi o polovinu menší než Chiang Rai, všude se tedy pohodlně dostanete.

Komunita digitálních nomádů je menší než v jiných částech Thajska, ale je dost aktivní. Většina se zdržuje v centrální části, kde je nejvíce možností pro práci na dálku,  jako např. dobré kavárny s kvalitním připojením.

Central Chiang Rai

Tato část je srdcem Chiang Rai a je velmi oblíbená mezi digitálními nomády a expaty,  kvůli širokým možnostem. Ubytování zde najdete od guesthousů po luxusní hotely. Je zde mnoho restaurací, kaváren,  barů.  Najdete zde také vyhlášený noční trh, kde najdete jak různé výrobky, tak skvělé jídlo.

Mae Fah Luang

Tato část města je mimo centrum. Je ale také velmi oblíbená, hlavně kvůli své klidné atmosféře.  Mae Fah Luang je obklopeno horami a podnikají se odtud skvělé pěší nebo cyklovýlety. I zde  je množství kaváren, ze kterých je krásný výhled do okolí.

Coworkingová místa

Co se týká poměru a nabídky coworkingových míst, v tomto ohledu vyhrává větší Chiang Mai. Naštěstí v Chiang Rai je dobrá infrastruktura a dobré internetové pokrytí, takže Chiang Rai má potenciál základny pro coworking rozšířit.

Náklady na život se liší podle preferencí a nároků  každého návštěvníka. Jídlo je velmi levné a dostupné. U pouličních stánků seženete místní dobroty za 30 THB. V restauraci střední úrovně jsou pokrmy za cca 150,- THB a v luxusní kolem 500,- THB.

Doprava

Po Chiang Rai se snadno dopravíte pěšky, na skútru nebo na kole. Vyplatí se půjčit si skútr na delší dobu. Pokud dáváte přednost hromadné dopravě, zkuste místní taxi nebo  tuk-tuk.

Aktivitiy

Zábavy si zde můžete najít hodně.  Navštivte populární chrám “Wat Rong Khun (White Temple), vyrážejte ro přírody na projížďky na kole, motorce nebo na výšlap.  Jeďte k horským kmenům, do národních parků, do nejsevernějšího bodu Thajska – Zlatého trojúhelníku. Navštivte čajové plantáže, rýžová pole, místní vesnice.

Internet

Vysokorychlostní internet najdete téměř všude

Celkově jsou životní náklady na žití v Chiang Rai v porovnání s Evropou nižší, takže na práci na dálku a pro digitální nomády může být Chiang Rai atraktivní destinací.

Takže, pokud pracujete rádi v příjemném prostředí a k tomu chcete mít blízko do přírody, Chiang Mai i Chiang Rai pro vás mohou být dobrou zajímavou volbou.