Co dělat v Thajsku během deštivých dnů?

I deštivé dny  můžete v Thajsku strávit příjemně. Přesně během těchto dnů se totiž můžete věnovat aktivitám, na které byste nepomysleli během dnů slunečných. Thajsko je samozřejmě atraktivní zejména kvůli svým plážím a slunci. Ale protože se nachází v tropech, musíte občas počítat i s možností přeháněk nebo deště v období dešťů, je tedy lépe se na to připravit předem.

Zde jsou příklady některých aktivit pro deštivé dny…

Užijte si thajskou masáž a SPA

Asi není lepší způsob, jak strávit deštivý den, než dopřát odpočinek svým svalům. V Thajsku jsou thajské lázně a masáže velmi populární. Thajská masáž také nabízí mnoho výhod.  Zmírňuje psychickou i fyzickou zátěž, snižuje stres a zvyšuje vitalitu. Dopřejte si chvíli, kdy se o vás bude někdo starat.

Zkuste kurz thajské kuchyně

Thajská kuchyně je vyhlášená po celém světě, zejména pro svoje výjimečné kombinace chutí. Zkusit kvalitní kuchařský kurz je jednou z nejlepších věcí, které můžete během deště udělat a zároveň si tak prohloubit znalosti o thajské kultuře a naučit se vařit thajská jídla.

V Thajsku je mnoho vyhlášených kuchařských škol, kde vás naučí jak základní vyhlášené thajské pokrmy jako Pad Thai, polévku Tom Yum, salát Somtam a další oblíbená jídla. Některé školy nabízejí jako součást kurzu i návštěvu místního trhu s nákupem čerstvých ingrediencí.

Přidejte se k lekci jógy

Pozitiva jógy nejsou žádným tajemstvím. Je prokázáno, že je přínosem proti stresu, zmírňuje bolesti, zlepšuje svalovou flexibilitu a dokonce snižuje krevní talk. Takže místo stresu ze špatného venkovního počasí si raději zarezervujte lekci jógy a užijte si veškeré její relaxační benefity.

Zkuste lekci Muay Thai (thajského boxu)

Foto: https://www.tigermuaythai.com/

Lekce thajského boxu je pro deštivý den jako stvořená. Důkladný trénink, při kterém uvolníte stres a bude mít i má pozitivní vliv na tvarování těla, proč se tedy nerozhodnout pro zdravou a zábavnou aktivitu? Po tréninku se budete cítit mnohem lépe, než kdybyste jen zůstali znudění na hotelovém pokoji.

Nakupování

V Thajsku najdete velké množství atraktivních nákupních center, kde jsou k dostání všechny možné produkty za skvělé ceny: desítky nejlepších obchodů, obchodních center a trhů jsou otevřené téměř nepřetržitě, jsou tedy skvělým cílem pro úkryt před deštěm.