Cesty autem z Chiang Mai

Vydejte se objevovat krásy severního Thajska! Pokud Vás láká nedotčená příroda, historie, umění a rozmanitá kultura, severní Thajsko je pro Vás jako stvořené.

Hlavní město Chiang Mai může být perfektní základnou pro cesty do nádherných míst, které si níže v článku popíšeme. Jedná se zejména o Lampang, Lamphun, Chiang Rai, Pai a Mae Hong Son.

Lampang (přibližně 1.h a 40 minut jízdy)

Lampang je krásné severské městečko, které si stále uchovává svojí retro atmosféru a je známé také pod názvem „Město koňských spřežení“. Město je jedním z nejrušnějších obchodních a dopravních center v severním Thajsku. Stejně jako v dobových filmech můžete vidět, jak turisté i místní využívají k přesunům koňské povozy.

Wat Phra That Lampang Luang

Jednou z hlavních atrakcí Lampangu je krásný starověký buddhistický chrám Wat Phra That Lampang Luang postavený ve stylu Lanna. Dále stojí za návštěvu první  nemocnice pro slony na světě, která je podporována skupinou FAE (Friends of the Asian Elephant Foundation). Najdete ji  v národní rezervaci Mae Yao.

Lamphun (přibližně 40 minut jízdy)

Wat Phrathat Hariphunchai Woramahawihan, Lamphun

I když město  je  Lamphun  relativně malé, je mimořádně přínosné svou historickou hodnotou, je totiž jedním z nejstarších měst v Thajsku. K návštěvě určitě doporučujeme  např. Národní Museum Hari Phun Chai nebo Museum Lamphun Community na Inthon Yongyot Road.

Mae Ping National Park-Ko Luang Waterfall, Lamphun

Chiang Rai (přibližně 3.h jízdy)

Wat Rong Khun or White Temple -Chiang Rai

Provincie Chiang Rai je se svojí nadmořskou výškou nejvýše položenou provincii v celé zemi. Na severu sousedí s Barmou a Laosem. Je obklopena členitým pohořím a uchovává si svoji cennou kulturu Lanna. Klidné městečko Chiang Rai je turisty často přehlíženo kvůli jeho relativně izolované poloze, na druhou stranu si díky tomu můžete užít velmi autentické prostředí bez většího rozptýlení od ostatních cestovatelů. Poloha mezi horami, přírodní krásy a velkolepé scenérie s bujnou zelení dělají z této oblasti ideální místo pro milovníky outdooru, kteří hledají únik z rušných měst.

Mezi nejznámější atrakce v Chiang Rai se řadí bílý chrám Wat Rong Khun, vrchol hory Phu Chi Dao a vyhlášená botanická zahrada Mae Fah Luang.

Pai (přibližně 2.h a 15 minut jízdy)

Pai-Pang Oung, Mae Hong Son

Dalším místem, kde můžete zvolnit a užít si nádhernou scenérii, je město Pai, skrytý klenot skrývající se na břehu stejnojmenné řeky. Provincie Mae Hong Son se skládá z mnoha překrásných přírodních atrakcí. Navštivte kaňon Pai nebo místní horké vodní prameny. Dalšími možnostmi jsou rafting na řece, sloni, návštěva jeskyní, jízda na horském kole. Milovníci přírody by tato místa měli alespoň jednou za život navštívit.

 Mae Hong Son (přibližně 5.h a 30 minut jízdy)

Ban Rak Thai

Pro dobrodruhy a cestovatele co chtějí zažít spojení s přírodou, je Mae Hong Son neboli “Město tří mlh” ideální místem. Mae Hong Son se nachází nedaleko hranic s Barmou a pohoří Shan. Oblast je domovem několika horských kmenů, například etnik Shanů a Hmongů. Region je známý směsí thajské a barmské kultury, což se viditelně odráží ve stylu barevných šatů místních obyvatel, na výrazné architektuře a místním jídle. Za návštěvu rozhodně stojí starobylý buddhistický chrám Wat Phra That Doi Kong Mu nebo malá horská vesnice Ban Rak Thai s krásným jezerem v údolí obklopeném kopci s čajovými plantážemi. Vesnice je známá hlavně krásným výhledem do okolí a pěstováním čaje.

Wat Phra That Doi Kong Mu