Znovuotevření Thajska pokračuje v uvolňování opatření a otevírá více destinací pro zimní dovolenou

A navazuje na úspěch znovuotevření Phuketu, jako pilotní destinace, která od 1. července 2021 přivítala plně očkované cestující bez nutnosti karantény, spolu s vybranými ostrovy a plážemi. Thajsko sestavilo časový plán k otevření více destinací a oficiálně oznámilo rozvolnění opatření, které usnadní cestujícím jejich návštěvu během zimní sezóny. 

Od 1. října byla povinná doba pobytu 14 dní pro otevřené destinace pilotního programu “Sandbox” včetně Phuketu,  Ko Samui, Ko Pha-ngan a Ko Tao v provincii Surat Thani, Ko Phi Phi, Ko Ngai, Railay Beach v provincii Krabi, Khao Lak, Ko Yao Yai a Ko Yao Noi v provincii Phang-Nga. Pokud byste nyní chtěli cestovat dále do Bangkoku a jiných částí Thajska, nebudete muset zůstat povinně v Sandboxové destinaci 14 dní, ale nově pouze polovinu původní doby. Návštěvníci jsou povinni podstoupit 2 RT-PCR testy. První během 24 hodin po příjezdu a druhý na konci povinné doby pobytu v Sandboxu (6-7 den po příjezdu). Zdraví cestující (s negativním výsledkem PCR testu) potom mohou cestovat do mnoha dalších destinací po celém Thajsku. 

Plně očkovaní můžou kromě Phuketu navštívit i vyhrazená místa v provincii Krabi a Phang-Nga bez nutnosti absolvovat karanténu.

Během listopadu bude plán znovuotevření rozšířen o 10 dalších turisty oblíbených destinací, které zahrnují celý Bangkok, Krabi a Phang-Ng a určité části Buri Ram, Chiang Mai, Chon Buri (Pattaya), Loei, Phetchaburi (Cha-Am), Prachuap Khiri Khan (Hua Hin) a Ranong. Ostatní destinace se budou otevírat turistům během následujících měsíců. V dalším rozvolňování hraje největší roli počet nových případů a průběhu očkování místních obyvatel. Thajsko s ním začalo už 7. června 2021. 

Cestující, kteří nejsou očkovaní, nemají platný certifikát nebo jsou pouze částečně očkovaní a letecky přicestují do Thajska jsou povinni podstoupit 10 denní karanténu a dva RT-PCR testy. První do 24 hodin po příletu a druhý 8-9 den pobytu. 

Další uvolnění opatření jsou v plném proudu. Pro více informací ohledně Thajska a situace tam navštivte https://www.tatnews.org, nebo nás kontaktujte na tatprague@tat.or.th

Aktuální podmínky pro vstupu do “Phuket Sandbox”

“Phuket Sandbox” je program díky kterému můžete jako plně očkovaní navštívit Phuket a ostatní destinace v programu v souladu s aktuálními hygienickými a bezpečnostními nařízeními. Cestující jsou povinni mít u sebe tyto dokumenty: 

– COE (Certificate of Entry) vydaný Královskou Thajskou Ambasádu online na  http://coethailand.mfa.go.th

– Platný certifikát WHO o platném očkování proti COVID-19

– COVID-19 zdravotní pojištění s pojistným plněním minimálně 100,000 USD 

– Potvrzení o ubytování
– Negativní COVID-19 RT-PCR test, který není starší 72 hodin před odletem
– Upozornit na stahování aplikace po určité období.