Cestování na Phuket bez karantény pro očkované turisty

Thajský úřad pro cestovní ruch (TAT) oznámil, že ostrov Phuket bude vůbec první destinací v Thajsku, která se od 1. července znovu otevře očkovaným zahraničním návštěvníkům bez nutnosti karantény.

Yuthasak Supasorn, guvernér TAT, uvedl, že Centrum pro správu ekonomické situace (CESA), kterému předsedá předseda vlády generál Prayut Chan-o-cha, 26. března 2021 v zásadě schválilo plán znovuotevření země v několika etapách. Přičemž hlavním cílem pro otevření je právě turistická destinace Phuket.

Od 1. dubna 2021 je zahraničním cestujícím, kteří byli očkováni proti nemoci COVID-19, povolena návštěva Phuketu pod podmínkou dodržení sedmidenní karantény v uzavřeném prostoru. To znamená, že prvních sedm dnů musí zůstat ubytováni v hotelu a poté jim bude povoleno zapojit se do aktivit rekreačního cestovního ruchu.

Od 1. července 2021 bude očkovaným zahraničním cestujícím umožněno navštívit Phuket bez nutnosti dodržení karantény.

Všichni zahraniční turisté, kteří chtějí navštívit Phuket během výše zmíněných dvou etap, však budou muset předložit důkaz, že dostali dvě dávky vakcíny, která je uznávána Světovou zdravotnickou organizací (WHO).

Mezi další základní a zároveň povinné dokumenty pro vstup do země patří lékařské osvědčení s laboratorním výsledkem, který dokazuje nepřítomnost nemoci COVID-19 pomocí metody RT-PCR. Tento test musí být starý maximálně 72 hodin; osvědčení o vstupu (COE) vydané velvyslanectvím; platné vízum nebo povolení k opětovnému vstupu; zdravotní pojištění.

Po příjezdu na mezinárodní letiště v Phuketu budou turisté povinni podstoupit screening COVID-19, včetně testů PCR, a stáhnout si speciální aplikaci pro alokování, aby bylo zajištěno, že navštíví pouze určené oblasti pro turisty.

Celý plán opětovného otevření Phuketu očkovaným zahraničním turistům ve etapách však stále ještě čeká na oficiální schválení. Všem cestujícím se proto doporučuje informovat se na Thajském velvyslanectví nebo konzulátu ve své zemi, kde získají detailnější informace o vycestování do Thajska.