Kratší karanténa pro mezinárodní cestující

Thajský úřad pro cestovní ruch (TAT) oznamuje, že thajská královská vláda schválila vydávání očkovacích průkazů COVID-19 a zároveň schvaluje i kratší karanténu pro všechny mezinárodní návštěvníky země.

Nově budou muset všichni mezinárodní cestující ihned po příjezdu dodržet sedmidenní karanténu. Období izolace bylo tedy sníženo z původních 14 dní na pouhých sedm. Tito cestující musí zároveň prokázat, že byli plně očkováni proti nemoci COVID-19, tedy obdrželi obě dávky a to nejpozději 14 dní před odletem do Thajska. Cestující také musí pocházet ze zemí, které nevykazují přítomnost mutovaného kmene viru SAR-CoV-2.

Ti cestující, kteří jsou očkováni, ale nejsou z jakýchkoliv důvodu schopni předložit osvědčení o tom, že přijali obě dávky očkování, budou nuceni dodržet nejméně deset dnů dlouhou karanténu. Pro ty, kteří předloží potvrzení o tom, že přijali pouze jednu dávku očkování nebo nebyli očkováni vůbec a zároveň pochází ze zemí, kde není prokázaný výskyt mutovaného kmene viru SAR-CoV-2, budou muset dodržet karanténu dlouhou 10 dnů.

Stávající 14denní karanténa zůstává tedy v platnosti pro cestující, kteří přijíždí ze zemí s mutací kmene viru SAR-CoV-2, a to jmenovitě Botswana; Kamerun; Kongo; Ghana; Keňa; Mosambik; Rwanda; Jižní Afrika; Tanzanie; Zambie a Zimbabwe.

Pro cestující do Thajska pak stále platí to, že musí mít v pořádku všechny ostatní doklady a dokumenty potřebné pro vstup do země.

Pokud se chystáte vstoupit do Thajska na maximálně 45 dní, tak v současné době platí vízová výjimka pro turisty z České republiky, Maďarska, Polska, Slovenska a Ukrajiny.

Tito cestující jsou povinni získat osvědčení o vstupu (COE) https://coethailand.mfa.go.th/ vydané thajským velvyslanectvím nebo konzulátem; zdravotní pojištění COVID-19 s minimálním krytím 100 000 USD https://covid19.tgia.org/; potvrzení o rezervaci v hotelech, které jsou členy Alternativní státní karanténa (ASQ) a lékařské potvrzení s negativním výsledkem PCR testu, který je vydán nejpozději 72 hodin před odletem. Všem cestujícím se doporučuje, aby se pravidelně informovali na Thajském velvyslanectví nebo konzulátu ve své domovské zemi, kde získají další podrobné informace o vstupu do země.