Thajsko nepoznané – inspirace pro vaše Cesty Část I: Centrální Thajsko

Možná jste ještě v Thajsku nebyli a hledáte pro první návštěvu místo, které není turisticky tolik známé. Nebo jste již v Thajsku byli několikrát a máte dojem, že ho znáte celé a už vám nemá co nabídnout.

Pro vás všechny přinášíme nové inspirace na místa, kde najdete neobjevené Thajsko. Thajsko a jeho “nespatřené nové kapitoly“. V tomto článku se zaměříme na centrální region.

1. Galerie Manarikarn Dharma v Saraburi

K výstavbě tohoto  místo sloužila silná inspirace Buddhismem a zaujme svým  duchovnem. Uvnitř  bílé budovy, ukryté uprostřed údolí, můžete vzdát úctu  k 18 relikviím soch Buddhy, obdivovat  vyšívané obrazy, prozkoumat  krásu Svatoměstské věže a prohlídnout si výstavu, která vypráví příběh Buddhy. Můžete tak téměř všemi smysly  vstřebávat  principy Dharmy.

2. Jeskyně Bo Ban Khiriwong A. Khao Yoi Phetchaburi

Na vrcholu hory Ebid je široký vstup do jeskyně. Její sál je vysoký a vzdušný, s přirozenými krápníky. Zevnitř jeskyně je nádherný výhled  na A. Khao Yoi Phetchaburi a Pak Tho,  Ratchaburi. Je to také krásné místo pro sledování východu a západu slunce, pro nový  úhel pohledu pro fotografy. Nejlepší čas na návštěvu jeskyní je od 05:00 do 17:00. Nedoporučuje se sem  cestovat během období dešťů kvůli strmému svahu jeskynní cesty, který může být za dešťů velmi kluzký a může dojít k nehodě.

3. Phra Mahathat Chedi Phakdi Prakat v chrámu Wat Thang Khiri Khan, provincie Prachuap Khiri Khan

Pagoda “Phra Mahathat Chedi Phakdi Prasad” své jméno dostala od krále Ramy IX. Tato pagoda byla postavena bez jakéhokoli vládního financování. Na její výstavbu se složili thajští obyvatelé,  aby tak vzdali úctu králi Ramovi IX. na oslavu výročí 50.let jeho panování. Je odtud krásný výhled na pláž Ban Krut, olemovanou kokosovými palmami. Večer skýtá zážitek při pozorování západu slunce.

4. Khao Ngu Stone Park, Phu Pha Rat Viewpoint v Ratchaburi 

Oblast, kde se prováděly odstřely kamenů v kameninovém parku Khao Ngu,  byla po léta skryta uprostřed údolí. Jsou zde impozantní strmé žulové útesy s členitými stopami po odstřelech.   Můžete sem cestovat kdykoli během dne po celý rok (návštěvníci by měli být opatrnější při pořizování fotografických záběrů).

5. Thong Pha Phum’s 3D Tunnel v Kanchanaburi

Tunel byl původem starý důl, v délce 2,300 metrů. Okolní oblast je nyní  plná vinné révy a stromů. Uvnitř tunelu jsou třpytivé krápníky a krápníky. Vrcholem je jízda tunelem ve tmě, v tajemné atmosféře.  Ústí tunelu vypadá jako brána času a když jím projíždí auto, máte  pocit, jako by proniklo z jedné dimenze do druhé. Proto název “trojrozměrný tunel“, jak ho lidé nazývají.