Thajský pokrm Massaman Curry se opět zařadil mezi 50 nejlepších jídel na světě

Společnost CNN Travel opět zařadila thajské kari Massaman jako jídlo číslo 1 na seznam 50 nejlepších typických pokrmů z celého světa. Jako další thajské pokrmy se také umístili Tom Yam Kung (Shrimp Spicy Soup), a to na osmém místě a salát Som Tam papaya se umístil na 46. místě.

I když je cestování do Thajska v současné době omezené kvůli pandemii COVID-19, tak zařazení tří thajských jídel do 50 nejlepších světových pokrmů CNN Travel je důkazem stále dobré pověsti thajské kuchyně, která je více a více vnímána jako světová kulinářská jednička.

Všechna tři typická thajská jídla byla ohodnocena a popsána následovně:

Massamanské kari, 1. místo: Jeden z důvodů k návštěvě Thajska.
Výrazný král kari a pravděpodobně i král všech ostatních jídel. Massaman kari je typické svou pikantní, kokosovou, sladkou a dokonce i slanou chutí. Je dobře známo, že thajská jídla patří mezi ta pikantní, naštěstí díky rýži je samotná ostrost jídla jemnější a zároveň tak lze i omáčku sníst do posledního sousta. Jedna z krás „Země úsměvů“ se skrývá v tom, že zde se zde téměř na každém rohu podává to nejchutnější jídlo.

Tom Yam Kung, 8. místo: Thajské jídlo, které musíte ochutnat.
Tato polévka je přímo thajským mistrovským dílem mezi jídly! Je plná krevet, hub, rajčat, citronové trávy, galangalu a kaffrovaných limetkových listů. Vydatná polévka, obvykle plná kokosového mléka, servíruje řadu oblíbených thajských chutí: kyselost, slanost, kořeněnost a sladkost. A co je na této polévce nejlepší? Je to její cena, která je opravdu nízká!

Salát Som Tam papaya, 46. místo: Tradiční thajské jídlo, kterému neodoláte.
Nejslavnější thajský salát se skládá z těch nejčerstvějších lokálních surovin. V salátu najdete česnek, chilli papričky, tamarindovou šťávu, rybí omáčku, arašídy, sušené krevety, rajčata, limetovou šťávu, pastu z cukrové třtiny, fazole a nastrouhanou zelenou papáju.

TAT by vám rád připomněl, abyste zůstali v bezpečí, dokud se situace COVID-19 nezlepší. Zároveň doufáme, že se situace brzy zlepší a my se společně budeme moci vydat na kulinářskou cestu k prozkoumání všech jedinečných thajských pokrmů.

Celý článek: https://www.tatnews.org/2021/04/thai-massaman-curry-again-topped-the-worlds-50-best-foods-cnn-travel/