7 ostrovů v okolí Ko Samui, které možná ještě neznáte

Dnes bychom vám rádi představili ostrovy v provincii Surat Thani. Možná už znáte ten nejpopulárnější z nich, Ko Samui. Věděli jste ale, že v jeho blízkosti je 7 dalších zajímavých míst, které určitě stojí za to navštívit? Díky podnebí je ideální doba k návštěvě této oblasti od června do září, takže si sem můžete naplánovat i vaši letní dovolenou….

Mořský národní park And Thong

Ang Thong | Thailand Insider

Mořský národní park Ang Thong tvoří 42 ostrovů. Majestátné vápencové skály v sobě ukrývají množství jeskyní a útesů, které lákají k návštěvě a bližšímu prozkoumání. V husté džungli vedou turistické stezky, ostrovy jsou bohaté na faunu a floru a rozlehlé moře obývají různé druhy exotických mořských živočichů. Pokud mate rádi túry, oceníte výstup na některý z vyhlídkových bodů, odkud se otevírá panoramatický výhled na okolní útesy.  Pokud raději objevujete krásy moře a podvodního světa, můžete si zašnorchlovat nebo se potápět v tyrkysových vodách. Nejlépe se sem dostanete rychlolodí nebo přívozem z Ko Samui.

Ko Mae Ko

Ko Mae Ko | Thailand Insider

V Národním parku Ang Thong  najdete také ostrov Ko Mae Ko, u kterého je ukrytá nádherná smaragdová laguna Talay Nai. Lagunu obklopují vysoké vápencové útesy, z jejichž vrcholů jsou úžasné panoramatické výhledy na ostrov. Podzemní tunely spojují lagunu s mořem. Kromě nádherných vyhlídek z útesů ostrov láká také na projížďky na kajaku nebo k relaxaci v plážovém baru.

Ko Madsum

Ko Madsum | Thailand Insider

Po krátké cestě lodí z Ko Samui přistanete na malém ostrově Ko Madsun, kde vás na pláži přivítají roztomilá prasátka. Ta se ráda vyvalují ve stínu kokosových palem nebo si jdou zaplavat do moře. Ko Madsum je dobrý tip na příjemný jednodenní výlet. Kromě obdivování prasátek, plavání v moři a opalování na písčité pláži si můžete zkusit projížďku po moři na kajaku.

Ko Tan

Ko Tan | Thailand Insider

Naproti ostrovu Ko Madsum leží potápěčský ráj, ostrov Ko Tan. Východní stranu ostrova obklopuje korálový útes s bohatým mořským životem. Potápěči zde najdou obří škeble, mušle, barevné korály a mnoho dalšího. Ostrov je turisty téměř nedotčený, což z něj činí skrytý klenot, který se určitě vyplatí zařadit do plánu vaší cesty. Na ostrov se nejlépe dostanete lodí z jižní části ostrova Ko Samui.

Ko Nang Yuan

Ostrov Ko Nang Yuan tvoří ve skutečnosti 3 malé ostrovy spojené písečnou šíjí. Pohled na ně člověku doslova vezme dech. Na ostrově na vás čeká mnoho aktivit, ale jednu byste rozhodně neměli opomenout; jedná se o rychlý 15minutový výstup na vrcholek, ze kterého je krásný 360° výhled na ostrov. Pro dobrodružné povahy zde čeká Zip line.  Ostrov je také známý jako vyhlášená potápěčská lokalita, která je velmi klidná a vhodná pro začátečníky. Nejlépe se na Ko Nang Yuan dostanete přívozem Lomprayah z Ko Tao, cesta je rychlá a trvá cca 15 minut.

Na ostrově je zákaz používání plastových lahví a systém nulového odpadu, nezapomeňte tedy veškeré odpadky, co po vás zbydou, odvézt s sebou pryč.

Ko Tao

Ko Tao | Thailand Insider

“Želví ostrov” Ko Tao je známý především jako vyhlášená potápěčská lokalita. Při potápěčských a šnorchlovacích výpravách můžete obdivovat bohatý podmořský svět, včetně želv, rejnoků, útesových žraloků a pestrobarevných korálů. Díky průzračně čistému moři je zde skvělá viditelnost.  Samozřejmě i pokud se nepotápíte, stojí ostrov Ko Tao za pobyt nebo alespoň návštěvu. Objevíte zde mnoho krásných vyhlídkových bodů s výhledem na nekonečné moře a ostrov a krásné klidné pláže s jemným pískem.

Ko Phangan

Ko Phangan | Thailand Insider

Ko Phangan je pátý největší ostrov Thajska a je to největší ostrov v blízkosti Ko Samui. S příchodem červánků a západu slunce na ostrov dosedne klid, ve kterém se ozývá jen šumění vln, narážejících na pevninu. Užijte si nedotčenou přírodu, krásné pláže a průzračné moře. Na ostrově si přijdou na své ti, kteří mají rádi wellness, yogu, ale i ti, kteří se rádi baví, zejména kvůli vyhlášeným Full moon a Black moon party. Na ostrov Ko Phangan se dostanete lodí z Ko Samui.