Thajsko rozvolňuje kontrolní opatření

S platností od 22. února 2021 vláda upravila klasifikaci dříve pěti oblastí na aktuálně čtyři oblasti v souladu se zlepšením situace týkající se pandemie. Oblast s nejnižším výskytem onemocnění COVID-19 je tzv. oblast s dohledem (zelená). Zde se nyní číslo zvyšuje z 35 na 54 provincií, oblasti s vysokým dohledem (žlutá) se snižují ze 17 na 14 provincií a kontrolované (oranžová) oblasti z 20 na 8 provincií, zatímco Samut Sakhon zůstává jedinou maximálně kontrolovanou oblastí (tmavě červená).

Díky neustálému zlepšování situace v zemi je možné uvolňovat jednotlivá omezení. V oblastech s dohledem; jako je Chiang Mai, Krabi, Phuket, Prachuap Khiri Khan (Hua Hin) a Surat Thani (Ko Samui), mohou zábavní podniky všech typů, včetně barů a karaoke barů společně s restauracemi obnovit normální provoz. Hudební vystoupení jsou také povoleny. Lázně a thajské tradiční masérské obchody, vnitřní i venkovní tělocvičny, fitness centra a boxerské stadiony jsou nyní také znovu otevřeny, a to s omezeným počtem zákazníků.

V oblastech s vysokým dohledem; jako Ayutthaya, Chon Buri (Pattaya), Kanchanaburi a Rayong, zábavní podniky a restaurace mohou fungovat do 24:00. Lázeňské a masážní salony lze otevřít s omezeným počtem zákazníků. V kontrolovaných oblastech; jako jsou Bangkok a Nonthaburi, zábavní podniky všech typů a restaurace mohou provozovat svou činnost pouze do 23.00 hodin. Nákupní centra, obchodní domy, komunitní centra, supermarkety a samoobsluhy mohou obnovit normální provozní dobu, ale davové aktivity zůstávají nadále zakázány. Nejpřísnější opatření jsou v maximálně kontrolované oblasti, která je pouze v Samut Sakhon.

Tento souhrn pokynů by měl sloužit pouze jako přehled možných nařízení v daných lokalitách. Cestujícím se proto doporučuje zkontrolovat u místních provinčních úřadů konkrétní požadavky, které se mohou s neustále se vyvíjející situací měnit.

Pokud jde o vnitrostátní leteckou dopravu, Thajský úřad pro civilní letectví povolil provozovatelům leteckých společností podávat jídlo a pití cestujícím přímo na palubě. Thajská státní železnice obnovuje 14 vlakových spojů, včetně vlaků na východní, severní a jižní trati, a to s platností od 1. března 2021. Autobusová spojení mezi jednotlivými provinciemi fungují v novém normálním provozu v souladu s nařízenými kontrolními opatřeními. V Bangkoku fungují spoje Airport Rail, BTS Sky Train a MRT Subway jako obvykle.

TAT neustále poskytuje aktuální informace o situaci týkající se pandemie COVID-19 v oblasti cestovního ruchu v Thajsku www.tatnews.org; Facebook tatnews.org; a Twitter Tatnews_Org.