Thajsko od 1. února 2021 rozvolňuje kontrolní opatření COVID-19 ve většině oblastí

Nejnovější prohlášení thajského úřadu pro cestovní ruch uvádí informace týkající se rozvolňování opatření na základě nařízení vydaných thajskou vládou. Rozvolňování opatření bude platné pro většinu oblastí, což znamená, že některé z podniků poskytující určitý druh služeb budou moci opět za přísných podmínek zahájit svou činnost.


S platností od 1. února 2021 vláda rozdělila 77 provincií do pěti různých oblastí se zvláštními opatřeními v závislosti na míře rizika nákazy. Jsou to maximálně kontrolované oblasti (1 provincie): do této oblasti je zařazen pouze Samut Sakon, dále vysoce kontrolované oblasti – to jsou pouze 4 provincie, pak kontrolované oblasti – zde je 20 provincií a oblasti s vysokým dohledem, kam je zařazeno 17 provincií. A nakonec jsou to oblasti s dohledem (35 provincií), které zahrnují oblíbená letoviska jako například Krabi, Phuket nebo Trang.

Pět oblastí se zvláštními opatřeními

Nejpřísnější opatření platí pro červenou zónu, ale i zde stále mohou fungovat restaurace a trhy, omezení se vztahují hlavně pro otevírací dobu. V ostatních zónách jsou pak otevřeny také bary, obchody, SPA a fitness centra, kde je úměrně k situaci v dané provincii a její klasifikaci omezena pouze otevírací doba.


V současné době mohou návštěvníci země cestovat mezi jednotlivými provinciemi, což může vést k namátkovému provedení screeningových opatření podle konkrétních kontrolních opatření každé provincie. V Bangkoku fungují linky Airport Rail Link, BTS Skytrain a MRT Subway, a to za obvyklých podmínek. Společnost Bangkok Airways od 1. února 2021 obnovila přímé spoje na trasách Bangkok – Trat a Bangkok – Sukhothai. Momentálně se tedy přes tuto leteckou společnost lze dostat do dalších 7 destinací v rámci Thajska. Další trasy jsou pak Bangkok – Chiang Mai, Bangkok – Krabi, Bangkok – Lampang, Bangkok – Phuket a Bangkok – Samui.


Dále také trajektový přístav Raja oznámil, že obnovuje dopravu na trase Dok Sak – Samui, a to denně od 5 do 19 hodin. Na trase Don Sak – Phangan je cestujícím doporučeno využít tranzit přímo na ostrově Ko Samui. Dopravní společnost také nabízí letištní transferní služby, ať už z letiště Surat Thani nebo Nakhon Si Thammarat, do hotelů na Ko Samui nebo Ko Phangan.
Více informací o obnovení veřejné dopravy najdete na adrese https://www.tatnews.org/2021/02/status-of-interprovincial-travel-as-thailand-eases-covid-19-controls-as-of-1-febru- 2021/