News Updates: Pro cesty to Thajska nadále neplatí žádné omezení (aktualizováno 9.1.2023)

Zvažované podmínky pro cestující do Thajska (prokázání očkování proti Covid-19 nebo podstoupení antigenního testu v Thajsku), které byly zveřejněny a měly být platné od 9.1.2023 jsou zrušené. Do Thajska můžete nadále cestovat bez omezení.

Thajský úřad pro cestovní ruch (TAT) by rád objasnil, že Thajsko nadále vítá všechny mezinárodní turisty v rámci politiky plného znovuotevření cestovnímu ruchu, která byla zavedena 1. října 2022.

Thajský místopředseda vlády a ministr veřejného zdraví, pan Anutin Charnvirakul řekl: “Mezinárodní cestující přijíždějící do Thajska nemusí prokazovat očkování.” Zahraniční turisté navíc nemusí ukazovat výsledky testů ATK nebo RT-PCR.

Povinné zdravotní pojištění zahrnující náklady na léčbu  COVID-19 musí mít pouze návštěvníci přicházející ze  zemí, které vyžadují po návratu  test RT-PCR.

V rámci úplného znovuotevření cestovnímu ruchu zavedlo Thajsko pro návštěvníky také delší dobu pobytu bez víza. S účinností do 31. března 2023 (platí pro přílet do Thajska do tohoto data) se doba pobytu prodlužuje na 45 dnů (z 30 dnů) pro turisty ze zemí/území oprávněných k osvobození od vízové povinnosti a na 30 dnů (z 15 dnů) pro ty, kteří mají nárok na vízum při příjezdu. (VOA).

Některé země mohou vyžadovat, aby jejich občané, cestující do Thajska,  měli při návratu negativní výsledek PCR testu. Thajsko se tedy snaží odpovídat pravidlům těchto zemí a vyžaduje pojištění COVID pro návštěvníky z těchto zemí nebo návštěvníky Thajska pokračující do  těchto zemích v případě, že budou v Thajsku pozitivně testováni. Mezi takové země patří Čína a Indie.

Oficiální informace najdete na: https://www.tatnews.org/2023/01/thailand-maintains-fully-reopen-entry-rules/