Věcí, které byste měli určitě navštívit v Cha-Am

Cha-am znáte? A chtěli byste ho vidět? Toto šarmantní přímořské letovisko najdete v jižní části provincie Phetchaburi. Pokud vás zajímá kultura, příroda, relaxace a  skvělá zábava,  ze všeho máte v Cha-Am bohatě na výběr. Místo je oblíbené zejména mezi místními, ale i u turistů získává na oblibě, zejména díky snadné dostupnosti. Cha-Am je i skvělým místem na jedno či dvoudenní výlet z Hua Hin. Co byste určitě neměli v Cha-Am opomenout..

Mořské plody

Jednou z nejlepších věcí na cestování je bezesporu ochutnávání místních pokrmů. Cha-Am je vyhlášené místo hlavně kvůli skvělým mořským plodům a rybám. Najdete zde spoustu restaurací i pouličních stánků s jídlem, které nabízejí čerstvé a lahodné mořské ryby a plody.

Ještě lepší zážitek nabízí procházka na most Pu Chak, kde si od místních rybářů můžete koupit čerstvě ulovené ryby, sépie, krevety a připravit si je pak doma.

Plážové aktivity

Dlouhá písčitá pláž Cha-Am s poklidnou atmosférou přímo láká k opalování  a koupání.  Skvělou zábavou je jízda na kole po pobřeží podél pláže, můžete si půjčit dokonce i tandem pro 3. Je to jedinečný zážitek!

Eco Activity

Khao Nang Phanthurat Forest Park

Cha-Am nabízí mnoho aktivit pro milovníky přírody, jako je kempování v lesoparku Cha-Am, výlet přírodní stezkou v Khao Nang Phanturat parku, mangrovníkový prales v ekologickém parku Sirindhorn International.

Sirindhorn International Environmental Park

Dostaňte se blízko ke zvířatům

Za návštěvu stojí určitě Huai Sai Wildlife Breeding Center. Působí jako útočiště pro zraněná zvířata a poskytuje jim bezpečné zázemí pro uzdravení a rozmnožování, s cílem vypustit je opět do volné přírody. Vstup volný.

Pozorování ptáků a netopýrů

Cha-Am je skvělým místem pro milovníky ptáků! Skvěle se dají pozorovat hlavně v lesoparku Khao Nang Phanturat and v Thung Takad Phli.

Nachází se zde také netopýří jeskyně “Na Yang Bat Cave”, kde je pro turisty vyhlídkové místo, na kterém můžete odpočívat, relaxovat a pořídit si spoustu krásných fotek při západu slunce. Žijí zde až dva miliony netopýrů, které můžete při západu slunce pozorovat.  Nejlepší období na jejich pozorování je od února do začátku května.

Sportovní aktivity

Cha-Am je ideálním místem také pro sportovní nadšence. Můžete se zde věnovat mnoha sportovním aktivitám, jako je běh, jízda na kole, výšlapy, parasailing, thajský box.

Konají se zde také maratony a běžecké akce, vhodné pro běžce všech kategorií a zkušeností. V březnu se koná   “Cha Am Bikini Beach run”.