Update z Thajska: Letecká doprava a prodloužení víz

Letecká doprava v Thajsku se vrací zpět.

Letiště po celé zemi – včetně letiště Suvarnabhumi a mezinárodního letiště Don Mueang, provádějí bezpečnostní a hygienická opatření s přizpůsobením se nové normě proti rozšíření pandemie viru COVID-19. Letecké společnosti v Thajsku zpřísnily svá bezpečnostní opatření na palubě s cílem zvýšit důvěru cestujících.

Oficiální prohlášení najdete zde.

Prodloužení vízových úlev pro cizince

Thajská královská vláda rozšířila vízovou úlevu pro cizince, kteří nemohou odjet z Thajska, kvůli opatřením v souvislosti s šířením viru COVID-19. Jejich víza je možné prodloužit a Thajsko opustit do 26. září 2020.

Cizincům se doporučuje podat žádost o prodloužení nebo se připravit na odjezd a ve stanovené lhůtě podat 90 denní oznámení o pobytu.

Pro držitele krátkodobých víz (TR, TS a VOA) a držitele vízové ​​povinnosti se musí připravit na odjezd z království do 26. září 2020, s výjimkou nezbytných případů jako jsou:

Nemoc – musíte doložit lékařský certifikát a kontaktovat místní imigrační úřad.

V případě dalších překážek; například pokud nejsou žádné lety k dispozici nebo se vyskytnou nová ohniska nákazy – kontaktujte prosím příslušné velvyslanectví nebo konzulát a požádejte o potvrzení a následně žádost o přechodný pobyt a předložte je místnímu imigračnímu úřadu.
Každé prodloužení se uděluje nejvýše na 30 dnů.

Držitelé dlouhodobých víz musí podat žádost o prodloužení v souladu s požadavky daného typu víza. Žádost o prodloužení musí být podána u místního imigračního úřadu od nynějška do 26. září 2020. Všechny typy prodloužení víz budou účinné od 27. září 2020.

Ti, kteří potřebují podat 90 denní hlášení o pobytu v období mezi 26. březnem a 31. červencem 2020, musí tak učinit od 1. do 31. srpna 2020.

Další informace získáte na telefonní lince imigračního úřadu 1178 nebo na webové stránce https://www.immigration.go.th/en/.

Oficiální prohlášení najdete zde.