Unikátní gastronomické zážitky v Thajsku

Pokud jde o skvělé gastronomické zážitky, Thajsko je zemí, která se nám vybaví mezi prvními. Ať už se rozhodnete pro skromné jídlo u pouličního stánku, nebo o luxusní večeři na střeše některého z moderních mrakodrapů, budete nadšeni. Bez ohledu na Váš rozpočet a životní styl existuje nekonečno možností, které dělají z Thajska perfektní destinaci pro milovníky jídla. V tomto článku Vám ve shrnutí popíšeme, na co se můžete těšit při Vaší další cestě do země úsměvů….

Jídlo na ulici

Vynikající pouliční jídlo si můžete v Thajsku dopřát v kteroukoli denní dobu. Většina místních vyráží na trhy již v ranních hodinách, zatímco turisté objevují široký výběr pokrmů ve večerních hodinách na nočních trzích. Street Food nejčastěji nabízí papájové saláty, masové špízy, nudle, smaženou rýži, grilované ryby, čerstvě vymačkané ovocné šťávy a mnoho dalších dobrot.

Čerstvé mořské plody

Thajská kuchyně je bohatá na konzumaci ryb, mořských plodů, olihní a další darů moře. Vyzkoušejte kraba nebo humra vařeného v kokosovém mléce anebo horkou kyselou polévku s kalamáry. Nejlepší mořské plody naleznete v jižních pobřežních destinacích, jako je Krabi, Phuket a Koh Samui.  Přímořské provincie Vám vždy zajistí naprostou čerstvost a díky tomu si můžete bez obav užít jejich exotických chutí.

Plavba s večeří po řece Chao Phraya

Výhled na Wat Arun z resortu Sala Rattanakosin

Večeře při plavbě na lodi je také velmi populárním způsobem, jak si užít thajské gastronomie. Pro větší pohodlí a jistotu doporučujeme předem rezervovat jízdenku, například na luxusní lodi Manohra. K těmto plavbám většinou slouží přestavěné teakové  lodě, dříve používané k přepravě rýže. Neváhejte a dejte si výborné jídlo při plavbě v klidném tempu s nočním výhledem na některé z nejvýznamnějších památek ve „městě andělů“.

Sala Rattanakosin si díky nabídce kombinující thajské a evropské jídlo vysloužil mezi místními i turisty spoustu chvály. Místo však dělá výjimečným i výhled přes řeku Chao Phraya a přímý výhled na chrám Wat Arun. Rattanakosin se tím řadí mezi nejlépe umístěné restaurace v Bangkoku. Při pohledu na opačnou stranu uvidíte třpytivé věže Královského Paláce a krásně osvětlené chrámy Wat Phra Kaeo a Wat Pho.  

Restaurace v bambusových domcích na stromě v resortu Soneva Kiri, provincie Trat

Eko-luxusní resort na ostrově Koh Kood je osobitým místem sám o sobě, nejunikátnějším aspektem je kulinářský koncept resortu.   „Treepod Dining“ posouvá stolování doslova do nových výšin.  Hosté sedí vysoko nad zemí v bambusovém domečku zavěšeného v koruně stromu  a užívají si výhledu na okolí. Tím jedinečný zážitek nekončí, veškeré gurmánské lahůdky a vína podává hostům jejich osobní číšník prostřednictvím kladky.  

The Grotto jeskynní restaurace, Rayavadee, Krabi

V resortu Rayavadee se stoluje přímo v prostorách jeskyně. Restaurace The Grotto se nachází přímo pod starodávným vápencovým útesem a poskytuje velmi zvláštní zážitek. V této proslulé restauraci si hosté mohou během degustace užívat výhledu na oceán.   Ačkoliv je thajská kuchyně známá svojí pikantností, místní kuchaři jsou vstřícní a na žádost hosta úroveň pikantnosti přizpůsobí. Existuje i možnost pálivé koření zcela vynechat.

Vydejte se za gastronomickými zážitky a nechte svoje smysly vnímat vůně a chutě exotiky v Úžasném Thajsku!