Thajsko prodlužuje po 5. nouzový stav až do konce září

Bangkok, 31. 8. 2020

Thajská královská vláda již po páté schválila prodloužení nouzového stavu až do 30. září 2020.

Podle oznámení ze dne 28. srpna 2020 thajská vláda uvedla, že je stále zapotřebí další prodloužení výjimečného stavu, aby úřady mohly prosazovat opatření sloužící k ochraně proti přenosným nemocem, aby se zabránilo druhé vlně infekcí viru COVID-19. Je třeba připomenout, že stále
neexistuje žádná vakcína, která by dokázala zabránit onemocnění virem COVID-19.

V prohlášení se dále uvádí, že thajská vláda uznala potřebu uvolnit některá přísná opatření pro různé podniky a činnosti, aby se veřejnost mohla vrátit zpět do nového “normálu”. K udržení bezpečnosti a veřejného zdraví je však stále nutné mít zavedena mnohá opatření.

Thajsko bude dle plánu nadále v tomto měsíci zaznamenávat rostoucí počet státních příslušníků Thajska i dalších států, kteří do Thajska vstupují za zvláštních podmínek.

Těmito příchozími jsou místní i Thajci, kteří si musí vyžádat předběžné osvědčení o vstupu na místních thajských velvyslanectvích nebo konzulátech v zahraničí a také všechny další nezbytné doklady požadované na základě požadavků Centra pro situační správu COVID-19 (CCSA).

Mezitím by Thajský úřad pro cestovní ruch (TAT) chtěl všem připomenout, aby i nadále dodržovali zdravotní a bezpečnostní postupy, kterými budete chránit sebe i ostatní před infekcí COVID-19.

Patří mezi ně zejména udržování společenského odstupu, nošení masky a časté mytí rukou. Vyvarujte se blízkého kontaktu s jinými osobami, nedoporučuje se objímání, zejména se zranitelnými skupinami obyvatel, jako jsou například starší lidé, nebo s těmi, kteří mají pouze základní podmínky pro život, protože jakékoliv podobné nevhodné chování může zvýšit míru infekce a potenciálně snadněji vést k závažným onemocněním než v jiných skupinách obyvatel.

Lidé se mohou zdravit prostřednictvím Wai (thajský pozdrav) ze vzdálenosti 1 nebo 2 metry. Při společném pobytu musí lidé nosit masky, používat vlastní příbory a další osobní věci případně jíst pouze porce a la carte, aby ochránili sebe a své blízké před onemocněním.

TAT neustále poskytuje informace o situaci COVID-19 v oblasti cestovního ruchu v Thajsku na webu TAT (https://www.tatnews.org/).

Další informace a pomoc týkající se thajského cestovního ruchu získáte v kontaktním centru TAT 1672 nebo na turistické policii 1155.