Thajsko otevírá některé turistické cíle

Thajsko se pomalu, ale jistě otevírá. V dnešním článku vám představíme tři důležitá oznámení týkající se znovuotevření významných turistických cílů v Thajsku.

Víkendové a bleší trhy se znovu otevřely, ale je stále potřeba dodržovat bezpečnostní opatření

Významná tržiště v Bangkoku se otevřela již v květnu a pomalu se vše vrací do “nového” normálu. 3. května 2020 se otevřely noční trhy Talat Liap Duan a Talat Huamum a nyní se do nich vrací život a návštěvnící z řad místních i mezinárodních turistů. Je třeba připomenout, že zavírací doba je 21:00.

Proslavený víkendový trh Chatuchak se znovu otevřel 5. května a stejně tak jeho varianta blešího trhu – Chatuchak Playground Flea market, která je v provozu již od 3. května.

Otevřené jsou od 15. května 2020 i hlavní noční trhy. Talat Rot Fai Ratchada a Talat Rot Fai Srinakarin. Neon Night Bazaar je také již možné navštívit. Rádi bychom vás upozornili, že je třeba dodržovat všechna aktuální bezpečnostní a zdravotní opatření.

Více informací se dozvíte v článku zde.

Královský palác v Bangkoku je přístupný návštěvníkům od 7. června 2020

Královský palác v Bangkoku se návštěvníkům otevřel 7. června 2020. Je třeba upozornit, že jeho znovuotevření je provázené přísnými bezpečnostními a zdravotními nařízeními, aby bylo zabráněno možnému šíření viru. Rádi bychom apelovali na všechny případné návštěvníky, aby tato nařízení dodržovali.

Královský palác v Bangkoku byl založen v roce 1782 a nacházejí se v něm královské budovy, vládní budovy, ale také renovovaný chrám Smaragdového Buddhy. Královský palácový komplex se rozprostírá na oblasti 218 000 m2 a je obehnán zdí v celkové délce 1900 metrů.

Pokud se chcete dozvědět další informace o znovuotevření královského paláce, navštivte tento článek.

Královský palác Bangkok

Thajský ostrov Phuket je otevřen, ale kontroly proti šíření viru Covid-19 jsou stále přítomné

Most spojující pevninu a thajský ostrov Phuket je otevřený pro veřejnost. Stejně tak lodní přístav.

Thajská turistická centrála (TAT) oznamuje, že Phuket otevřel vstupní a výstupní místa pro turisty i místní. To samé platí i pro hotely a další služby pro turisty, které mohou znovu začít opět fungovat.

V posledních několika týdnech jsou čísla nově objevených případů Covid-19 nízká nebo i nulová a Phuket tak zažil opětovné otevření po dvouměsíční nucené karanténě. Ostrov byl zavřený od 29. 3. 2020. Ti, kteří vstoupí na ostrov skrze jinou provincii, jsou nadále povinni dodržovat zdravotní a bezpečnostní pokyny. Mezinárodní přístav je stále zavřený pro mezinárodní lodě a pasažéry. Toto omezení neplatí pro lodě převážející zboží či jiné nezbytné věci.

Jak již bylo zmíněno na začátku tohoto odstavce, tak hotely a další zařízení pro turisty se zpřístupnily od 1. 6. 2020. Od stejného data jsou také otevřené cestovní kanceláře, funguje autobusová a lodní přeprava, půjčovny lodí a aut, potápěčská centra a další. Pro aktuální informace o Covidu-19 v Thajsku můžete navštívit tento web.

Informace z toho článku jsou platné k 2. červnu 2020. Pokud bude jakákoliv změna či nové oznámení, tak vám tyto informace TAT Newsroom poskytne.

Více informací najdete v článku zde.