TAT oznamuje povinné zdravotní pojištění pro zahraniční návštěvníky

Thajská kancelář pro pojišťovnictví nyní umožňuje zámořským cestujícím nakupovat přímo thajské pojištění, související se stávající pandemií COVID-19, online.

Bangkok, 23. října 2020 – Thajský úřad pro cestovní ruch (TAT) s potěšením může s potěšením oznámit, že Úřad pojišťovnictví (OIC) dovoluje zahraničním návštěvníkům země zakoupit pojištění související s pandemií COVID-19 online. Zřízení tohoto pojištění je povinné pro všechny lidi cestující do Thajska.

Guvernér TAT, pan Yuthasak Supasorn, uvedl: „Zdravotní pojištění s krytím minimálně 100 000 USD, což je přibližně 3,16 milionu bahtů za možnou léčbu COVID-19 patří mezi oficiální dokumenty, které jsou požadovány od zahraničních návštěvníků plánujících navštívit Thajsko během náročného období pandemie.”

Yuthasak Supasorn ještě dodal: “TAT doufá, že pojištění související s léčbou COVID-19, pod regulací OIC, poskytuje cestujícím pocit bezpečí a zároveň jim usnadňuje jak odlet, tak i návrat do jejich země původu. 

Thajská obecná asociace (TGIA) a Thajská asociace životního pojištění (TLAA) a dalších 16 předních neživotních pojišťovacích společností v Thajsku spolupracují na základě předpisů OIC, aby mohli nabídnout ten nejlepší program pro ochranu proti nemoci COVID-19 všem zahraničním návštěvníků.

Zahraniční cestující budou moci využít následujících výhod nákupu zdravotního pojištění schváleného OIC, které je k dispozici online na adrese https://covid19.tgia.org/:

  • Pojistná smlouva byla schválena thajskou vládou a lze ji použít v procesu žádosti o thajské vízum. Její krytí začíná okamžitě po příjezdu do Thajska.
  • Při přijetí do celostátních soukromých nemocnic není nutná žádná záloha ani okamžitá platba výdajů v hotovosti. Pojistné krytí totiž sahá do 100 000 USD, což je přibližně 3,16 milionu bahtů.
  • V případě úmrtí na nemoc COVID-19 poskytne pojišťovací společnost příjemci životní pojištění náhradu ve výši 100 000 USD, tedy přibližně 3,16 milionu bahtů.
  • Náklady pojící se s pojištěním jsou přiměřené. Na celý proces dohlíží OIC a nákup lze provádět jednoduše online.
  • Thajská infrastruktura veřejného zdravotnictví a zdravotnických zařízení, tedy i jejich pracovníci, je považována za jednu z nejlepších v Asii v léčbě infekčních nemocí.

Jednotlivá pojištění související s nemocí COVID-19 schválené OIC se pohybují v délce od 30 dnů do jednoho roku. Rozsah cen se pohybuje od 1 600 do 4 800 bahtů za 30 dní krytí; od 2 880 do 8 640 bahtů po dobu 60 dnů; od 3 840 do 12 160 bahtů po dobu 90 dnů; od 7 680 do 23 040 bahtů po dobu 120 dnů a od 14 400 do 43 200 bahtů po dobu jednoho roku.

TAT doporučuje všem cizincům, kteří plánují navštívit Thajsko, aby se před provedením jakýchkoliv rezervací informovali o stávající situaci na Thajském velvyslanectví nebo konzulátu ve své zemi.