Romantické inspirace pro vaši příští dovolenou v Thajsku

Díky omamnému mixu tropického slunce, neuvěřitelných scenérií a přístupu k životu zvaném sabai sabai je Thajsko ideální pro romantickou dovolenou. Kamkoliv se v Thajsku vydáte, zjistíte, jak snadné je si tuto zemi zamilovat. Projděte se ruku v ruce se svým milovaným partnerem po jedné z idylických pláží jižního Thajska, pozorujte neskutečné západy slunce a ochutnávejte úžasné místní jídlo. Nebo spolu cestujte přes nádherné hory na severu Thajska, užívejte pomalejší životní tempo, ponořte se do místní kultury a najděte si čas pro obnovu pohody vašeho těla a duše.

 The Chai Lai Orchid, Chiang Mai

Pro naši nabídku romantických inspirací jsme vybrali mix lokalit po celém Thajsku, který vyjadřuje diverzitu země. Náš výběr zahrnuje ostrovy, hory, venkov i města. Zároveň jsme se pokusili zmínit místa, která zapůsobí na každého bez ohledu na věk či styl cestování. Ať už hledáte výjimečné místo pro požádání o ruku, chcete strávit idylické líbánky nebo oslavit významné výročí, tento seznam romantických inspirací si uložte. Místa v seznamu jsou seřazena podle abecedy.

1. Bangkok: Starosvětská romance v hotelu The Mandarin Oriental

Pro ochutnávku starosvětské romance, užijte si koktejly nebo odpolední čaj v elegantních prostorech „Authors’ Lounge”, salónku spisovatelů v The Mandarin Oriental Hotelu. Během mnoha dekád hostil tento historický hotel pozoruhodné množství literárních talentů, včetně Josepha Conrada, Johna le Carré, Noela Cowarda a Somerseta Maughama.https://www.mandarinoriental.com/

2. Chiang Mai: Láska ke slonům

Provincie Chiang Mai je domovem pro mnoho „etických center pro slony“, včetně Burm and Emily’s Elephant Sanctuary (BEES), Elephant Nature Park a Kindred Spirit Elephant Sanctuary. Všechna tato centra nabízí nezapomenutelné zážitky s těmito úžasnými zvířaty. A pokud si zarezervujete pobyt v Chai Lai Orchid, užijete si romantické dny v ekologickém domku v džungli, kde se budete probouzet a usínat v blízkosti slonů.

3. Chiang Rai: Zůstaňte přes noc v bublině v džungli

V krásné krajině nedaleko Chiang Rai se můžete ubytovat v Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort, což může být nádherný způsob, jak oslavit výročí. A pro extra dávku romantiky můžete zůstat v jedné z „jungle bubbles“ a pozorovat odsud slony v jejich přirozeném prostředí.

4. Khao Lak: Večeře u vodopádu

Khao Lak je skvělá volba pro líbánky nebo romantickou dovolenou. Klidná pláž je domovem několika mimořádných hotelů včetně hotelu The Sarojin, který nabízí mnoho luxusních zážitků pro páry. Vyslovte „tu onu“ otázku nebo oslavte vaše výročí při soukromé večeři na pláži nebo při nezapomenutelné večeři u ohromujícího vodopádu v džungli.

5. Khao Sok: Pobyt v plovoucím hotelu

Oslavte vaši lásku v poklidném prostředí národního parku Khao Sok. Rezervujte si pobyt v Elephant Hills Rainforest Camp, který leží na divukrásném jezeře Cheow Larn, a užijte si výhledy na okolí jedné z nejspektakulárnějších lokalit v jižním Thajsku.

6. Ko Kood: Dopřejte si jídlo v korunách stromů

Umístěn na východním pobřeží, příjemný ostrov Ko Kood je místo pro prožití jednoho z nejpozoruhodnějších kulinářských zážitků v Thajsku. Rezervujte si pobyt v luxusním resortu Soneva Kiri a pojezte s nadhledem z výšky korun stromů deštného pralesa. Unikátní bambusová hnízda nabízejí intimní a nezapomenutelný zážitek ze stolování.

7. Ko Samui: Výhledy na tropické západy slunce

Západy slunce na thajských ostrovech jsou často spektakulární. A pokud jste na Ko Samui, jedno z nejlepších míst pro sledování slunce klesajícího do Thajského zálivu je InterContinental s vyhlídkami na oceán směrem na Národní mořský park Ang Thong.

8. Krabi: Z ostrovu na ostrov v Andamanském moři

Krabi je skvělé místo pro cestování po malých ostrůvcích. Je samozřejmě snadné se připojit ke skupinovému výletu, ale zvažte soukromý výlet a romantickou atmosféru těchto ostrůvků si užijete mnohem víc. Můžete si pak navrhnout vlastní itinerář a váš lodivod vás bude moci vzít na ta nejlepší místa, kde se vyhnete davům.

9. Mae Hong Son: Procházka ve slunečnicových polích v Khun Yuam

Během chladného ročního období se kopce v provincii Mae Hong Son pozoruhodně zbarví do zlatova, když především nedaleko malého města Khun Yuam vykvetou slunečnice. Procházejte se ruku v ruce touto okouzlující krajinou a nespěchejte při objevování neskutečných scenérií provincie nabízející jedny z největších přírodních krás v Thajsku.

10. Nong Khai: Výhledy na řeku Mekong

Severovýchodní Thajsko je pro milovníky kultury fascinující region. Zde můžete cestovat mimo obvyklé turistické trasy a objevit jinou vrstvu Thajska, kterou si rychle zamilujete. I díky řece Mekong, která formuje přírodní hranici mezi Thajskem, Laosem a Myanmarem, může být tato klidná část Thajska skvělým místem pro výlety ve dvou. Zamiřte do příjemného města Nong Khai a projděte se po promenádě, nebo vyšplhejte na působivou vyhlídku u chrámu Wat Pha Tak Suea a užijte si výhled na Mekong.

11. Phang Nga: Navštivte vyhlídku Samet Nangshe

Pokud jste ubytováni na Phuketu nebo v Khao Lak, nenechte si ujít relativně krátký výlet k vyhlídce Samet Nangshe. Výhledy odsud na zátoku Phang Ga jsou povznášející. Je zde možnost kempovat přes noc a to, co kempu schází v luxusu, vám několikanásobně vyhradí úžasný pohled na báječnou krajinu.

12. Phatthalung: Projížďka loďkou mezi vodními liliemi v Thale Noi

Cestujte se svou polovičkou do Phatthalung a obdivujte zde přírodní krásy Thale Noi. Sklouzněte se malou loďkou po vodní hladině pokryté sytě růžovými vodními liliemi a pozorujte, jak nízko nad nimi plachtí ptáci. Magický zážitek.

13. Phuket: Lázně pro dva

Navštivte některé ze světově proslulých thajských lázní nebo wellness center skvělých pro obnovu těla a duše. Na Phuketu je mnoho možností, ze kterých vybírat, takže bez ohledu na to, kde na ostrově jste ubytováni, nebudete nikdy daleko od luxusních lázní jako Amanpuri, Kemala a Trisara.

14. Sukhothai: Oslavte nejromantičtější festival v Thajsku

Každoroční festival Loy Krathong je jedním z nejvíc romantických a fotogenických událostí. Festival se slaví po celé zemi, ale v Sukhothai má zvláštní význam, neboť podle pověstí vznikl právě tu. S úplňkem na pozadí, a nevyčíslitelným množstvím mihotavých svíček, je festival Loy Krathong jedním z vrcholů kalendáře thajských festivalů a pamětihodný zážitek obzvlášť při prožití ve dvou.

15. Trang: Vydejte se na plavbu na ostrov lásky

Nádhernému ostrovu Ko Kradan v provincii Trang se někdy říká ostrov lásky kvůli spojitosti s „podvodním svatebním obřadem“. Tato neobvyklá každoroční událost přitahuje páry dobrodružné povahy, kteří se zde nechají oddat pod vodou. Ale ať už se potápíte či ne, pláže s bílým pískem a tyrkysové moře ostrova Ko Kradan jsou perfektním prostředím pro únik do romantiky.