Populární thajská jídla zařazená do seznamu CNN Travel“50 nejlepších pouličních jídel v Asii”

Kancelář TAT s potěšením oznamuje, že podle žebříčku CNN Travel byly v top 50 nejlepších pouličních jídel zařazeny tři delikatesy z Thajska. Svoje místo v seznamu získala krabí omeleta, nudlová polévka Khao Soi s kari a Sai krok Isan (vepřová klobása v severovýchodním stylu).  Team CNN Travel si užívá s velkou vášní jídla a nápoje z celé Asie  a chválí místní “nekonečný kulinářský talent a vášeň pro jídlo”.

Pan Yuthasak Supasorn, guvernér TAT, řekl: “ Vždy je potěšující a nesmírně přínosné vidět thajská jídla oceněná takovým vyznamenáním. Posiluje to pozici thajské kuchyně ve všech jejích podobách jako jednu z nejznámějších a nejoblíbenějších kuchyní na světě.

Zde je popis toho, co team CNN Travel řekl o těchto úžasných thajských jídlech:

Krabí omeleta

Poté, co si dáte Khai chiao pu (thajskou krabí omeletu) bude těžké pochopit, proč ostatní jídla z vajec nemohou chutnat také tak skvěle. Krab a vejce jsou společně v neodmyslitelné symbióze. Díky dokonale křupavým okrajům s nadýchaným povrchem uvnitř a malou kapkou sladké chilli omáčky posouvají jídlo z ocelové pánve na další úroveň. 

Khao Soi

V Severním Thajsku je považována za základ kuchyně Khao Soi – nudlová polévka s kari a s vaječnými smaženými nudlemi. Po objednání dostanete naběračku vydatného kokosového vývaru s chilli kořením, k tomu vaječné nudle a kuřecí stehna nebo hovězí maso. Na okraji misky bývá k polévce na dochucení nandaná nakládaná zelenina, čerstvě nakrájená cibulka, limetka a chilli.

Sai krok Isan

To je krátká buclatá vepřová klobása – je jedním z nejčastějších pokrmů v severovýchodním Thajsku. Nakyslo-česneková chuť oživuje mix vepřového masa a rýže, ze kterých je klobása vyrobena. U každého prodejce se mohou lišit bylinky k dochucení. Nicméně nikdy by u klobásky neměl chybět zázvor, chilli paprička a zelí.

Thajské pouliční jídlo je celosvětově trvale uznáváno jako jedno z nejlepších na planetě. V gastronomickém průvodci MICHELIN je Thajsko uváděno již od roku 2017. Nyní vychází další vydání The MICHELIN Guide Bangkok, Phra Nakhon Si Ayutthaya, Chiang Mai, Phuket a Phang-Nga 2022.