Phuket představuje Amazing Thailand SHA Plus certifikaci

Provincie Phuket se připravuje od 1. července 2021 přivítat zpět plně očkované turisty a to bez jakýchkoliv požadavků na karanténu. Otevření oblasti podléhá novému modelu „Sandbox“, který hájí bezpečnost veřejného zdraví. Na celém ostrově Phuket bylo zahájeno očkování od 1. dubna 2021 a to s plánem naočkovat 466 000 lidí, tedy asi 70 % místní populace. K dnešnímu dni (7/6/2021) je naočkováno 54 % populace ostrova. Mezitím Phuket pracuje i na omezení přenosu nákazy a přiblížení se počtu nových případů COVID-19 na nulu.

Phuket bude vůbec první destinací v Thajsku, která se v rámci certifikačního programu Amazing Thailand Safety and Health Administration (SHA) povýší na certifikaci Amazing Thailand SHA +. Certifikace Amazing Thailand SHA + se uděluje pouze hotelovým zařízením na ostrově Phuket, kde je naočkováno nejméně 70 % zaměstnanců. V současné chvíli je po celém ostrově téměř 1389 podniků, které získaly certifikát Amazing Thailand SHA. Patří mezi ně 882 hotelů a jiných ubytovacích zařízení; 169 restaurací; 157 cestovních kanceláří a 181 dalších podniků.

Všem výše zmíněným zařízením s certifikací SHA je doporučeno požádat o certifikát „SHA Plus“. Důvodem je, že jednou z navrhovaných podmínek v rámci modelu Phuket Sandbox je, že plně očkovaní zahraniční návštěvníci jsou povinni pobývat pouze v ubytovacích zařízeních s certifikací „SHA Plus“.

Více informací k celé iniciativě naleznete na www.thailandsha.com.