Nová dálnice zpřístupňuje další turistické destinace východně od Bangkoku


Bangkok, 31. srpna 2020 – Otevření dálnice o délce 32 kilometrů v thajském rychle se rozvíjejícím východním ekonomickém koridoru (EHS) významně zlepší přístup k široké škále nových destinací, míst a zajímavostí v pobřežních provinciích Chon Buri, Chachoengsao a Rayong.

Dálnice také usnadní spojení mezi hlavním leteckým uzlem Bangkoku – letištěm Suvarnabhumi a letištěm / přístavem U-tapao v provincii Rayong a umožní tak návštěvníkům uskutečnit jednoduše přeshraniční výlet do sousední Kambodže.

Královská thajská vláda označila cestovní ruch za jednu ze čtyř hlavních oblastí, které pomohou přeměnit EHS na přední ekonomickou zónu jihovýchodní Asie.

Trasa začíná na křižovatce Map Prachan mezi Chonburi – Pattaya, a prochází okresy Bang Lamung a Sattahip District v provincii Chonburi. Trasa končí na křižovatce s dálnicí 3 v okrese Ban Chang provincie Rayong.

Provincie Chon Buri, Rayong a Chachoengsao, které se nacházejí podél severního pobřeží Thajského zálivu, mají vhodné podmínky pro cestovní ruch, který TAT plánuje rozšířit, vylepšit a propagovat dle různých charakteristik jednotlivých provincií jako jsou například:

Chachoengsao: Osobitý životní styl“ díky svým silným stránkám v životním stylu, kultuře a zemědělství.

Chon Buri: Moderní východ“ – protože tato provincie kombinuje moderní zázemí v kombinaci s tradičním životem. Pattaya je 1 z 5 MICE měst v Thajsku.

Rayong: BIZ město“ Tato provincie je oblastí průmyslu a nabízí mnoho dalších obchodních aktivit.

Yuthasak Supasorn, guvernér thajského úřadu pro cestovní ruch (TAT), uvedl:

 „EHS je rozmanitá oblast a nabízí turistům a návštěvníkům širokou škálu atrakcí. Chceme, aby lidé, kteří sem přijíždějí za prací nebo za cestováním, měli příležitost prozkoumat kulturu této oblasti.

“Osvědčené turistické letovisko Pattaya je již proslulé a návštěvníci se vracejí kvůli plážím, skvělému jídlu, nočnímu životu či atrakcím na moři.”

Nyní však existuje snaha o rozšíření a vylepšení atrakcí nabízejících rozmanitější aktivity například i pro rodiny s dětmi. Jedná se zejména o zážitky v plážovém letovisku Pattaya a i v blízkých provinciích Rayong a Chachoengsao. “

Díky dopravě a snadnému přístupu to posílí cestovní ruch v EHS, který bude přínosem pro místní obyvatele a podniky s investicemi.  Posílení infrastruktury rozšíří pracovními místa a příjmy celé oblasti. Tato trasa je první historickou thajskou meziměstskou dálnicí, která posílí propojení mezi regiony středu a východu a upevní roli EHS jakožto “předmostí” mezi Thajskem a celou oblastí ASEAN.

Zdroj: https://www.tatnews.org/2020/08/new-motorway-opens-more-tourism-destinations-attractions-in-thailands-eastern-corridor/