News Updates 2022

Thajsko zavádí pro nadcházející hlavní sezónu prodloužení bezvízového pobytu pro turisty

Thajské centrum pro situační správu COVID-19 (CCSA) schválilo návrh Thajského úřadu pro cestovní ruch (TAT) a bude tak prodloužena doba pobytu pro turisty, u kterých není požadováno vízum, z dosavadních 30 na 45 dní. Tato novinka bude v platnosti od 1. října 2022 do 31. března 2023.

TAT prodloužení navrhlo z důvodu usnadnění pobytu pro hlavní sezónu, která obvykle probíhá mezi říjnem a březnem.

Během tohoto šestiměsíčního období bude ze 30 dnů na 45 dnů prodloužený bezvízový vstup držitelům cestovních pasů ze zemí dle následujícího seznamu:  

Andora, Austrálie, Rakousko, Bahrajn, Belgie, Brunej, Kanada, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Řecko, Island, Indonésie, Irsko, Izrael, Itálie, Japonsko, Jihoafrická republika, Katar, Kuvajt, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Maďarsko, Malajsie, Maledivy, Mauricius, Monako, Německo, Nizozemsko, Nový Zéland, Norsko, Omán, Polsko, Portugalsko, Filipíny, San Marino, Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Spojené království, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Španělsko , Švédsko, Švýcarsko, Turecko,  Ukrajina a USA.

Během stejného šestiměsíčního období bude také prodloužena délka bezvízového pobytu z 15 dnů na 30 dnů pro držitele cestovních pasů ze zemí: Bhútán, Bulharsko, Čína, Etiopie, Fidži, Gruzie, Indie, Kazachstán, Malta, Mexiko, Nauru, Papua Nová-Guinea, Rumunsko, Saúdská Arábie, Tchaj-wan, Uzbekistán a Vanuatu.

Držitelé následujících cestovních pasů mohou do Thajska bez víza na základě dvoustranné dohody: Kambodža (14 dní), Myanmar (14 dní), Hongkong (30 dní), Laos (30 dní), Macao (30 dní), Mongolsko (30 dní), Rusko (30 dní), Vietnam (30 dní), Argentina (90 dní), Brazílie (90 dní), Chile (90 dní), Jižní Korea (90 dní) a Peru (90 dní).

Vezměte prosím na vědomí, že státní příslušníci některých zemí / území jsou povinni požádat o vízum pouze na Velvyslanectví Thajského Království nebo na Královském generálním konzulátu v zemi svého bydliště, případně na určeném Velvyslanectví Thajského Království/generálním konzulátu. Cestujícím se proto doporučuje, aby se obrátili na nejbližší velvyslanectví nebo generální konzulát a zjistili si podmínky udělení víza.

Informace o kontaktech na jednotlivá Velvyslanectví Thajského Království naleznete na www.thaiembassy.org

Na stránkách www.thaievisa.go.th můžete zkontrolovat vaši způsobilost o žádost udělení víza online.

Thajsko srdečně zve turisty ze všech zemí světa k návštěvě. Ke vstupu do země stačí mít doklad o očkování, nebo  negativní PCR či profesionální antigenní test,  s maximálním stářím 72 hodin před cestou. Dokumenty mohou být předloženy v tištěném i digitálním formátu. Na mezinárodních letištích nebo pozemních hraničních přechodech (ve 22 provinciích) mohou být prováděny namátkové kontroly.

Koh Chang National Park

Všem cestovatelům očkovaným, částečně očkovaným a neočkovaným se doporučuje, aby přísně dodržovali zdravotní a bezpečnostní pravidla. Každý, kdo má příznaky podobné nemoci Covid-19, by se měl nechat otestovat. V případě pozitivního testu je nutné dostat odpovídající lékařskou péči.